Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Yan Zinciri Mintlayer, Hibe Başlattı

Bitcoin'in (BTC) yan zinciri olarak bilinen Mintlayer, 4 milyon dolar değerinde hibe başlattığını duyurdu.

mintlayer

Bitcoin’in (BTC) yan zinciri olarak bilinen Mintlayer, 4 milyon dolar değerinde hibe başlattığını duyurdu.

Kullanıcılar için BTC blokzinciri üzerinde merkeziyetsiz (DeFi) bir finans ekosistemi fırsatları sunan Mintlayer, hibe girişimi için başvuruların artık kabul edildiğini belirtti. Mintlayer‘ın bugün itibariyle yayınladığı bildiriye göre, hibeler özellikle ML token’ları cinsinden ifade ediliyor ve yayın tarihinin genelinde yaklaşık olarak 4 milyon dolar olduğu bildirildi. Hibe girişiminin amacı ise, yararlı araç ve mateyallerinin oluşumunu finanse ederek Mintlayer ekosisteminin büyümesini teşvik amacıyla olduğu vurgulandı.

Yetkililerden Hibe Girişimiyle İlgili Açıklamalar Geldi

RBB Lab CEO’su Enrice Rubbol, bu hamle girişimini temel alarak görüşlerini belirtti;

“Direktiflerimizden biri, en iyi ekipleri, projeleri ve fikirleri Mintlayer aracılığıyla Bitcoin ekosistemine çekmek. Bu hibeler, geliştiriciler parlak bir fikirle geldiklerinde onu inşa edecek kaynakların olmasını sağlıyor.”

Son haftaki faaliyetleriyle ön plana çıkan Mintlayer, ekosistemini geliştirmek amacıyla hibe toplayacağını belirtmesinden sonra, alanında büyük ilgi yarattı. Bu atılımdan sonra birçok yetkiliden konuya dair görüşler gelmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner