Yükleniyor...

Dubai, Kripto Kurallarını Sıkılaştırıyor

Dubai, artan Amerika baskısı ve sektörde son yaşanan olayların ardından kripto para kurallarında sıkılaştırmaya gidiyor.

Dubai

Dubai, artan Amerika baskısı ve sektörde son yaşanan olayların ardından kripto para kurallarında sıkılaştırmaya gidiyor.

Dubai‘nin kripto kurallarında sıkılaşmaya gitmesi Binance için sıkıntı yaratabilir. Dubai yaklaşım olarak dünyanın kalanına göre daha rahat kurallar içeriyordu.

Dubai’nin Katı Kripto Yaklaşımı Binance’e Sorun Yaşatabilir

Dubai, geçen yıl dijital varlık borsası FTX‘in iflasının ardından kripto lisansı arayanların incelemesini sıkılaştırıyor. Konuya aşina olan kişilerin söylediğine göre Binance gibi başvuranlardan ek bilgi talep ediyor.

Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu‘ndaki (VARA) yetkililer, son haftalarda Binance’ten sahiplik yapısı, yönetişim ve denetim prosedürleri hakkında daha fazla bilgi vermesini istedi. Üç kişi, VARA‘nın izin almak isteyen tüm uluslararası şirketlerden benzer bilgiler istediğini söyledi.

cz binance

Dubai’nin daha katı yaklaşımı, orada yaşayan ve ABD düzenleyicilerinin artan baskısıyla karşı karşıya kalırken burayı Orta Doğu’daki genişlemenin temel taşı haline getiren Binance İcra Kurulu başkanı Changpeng Zhao için olası bir baş ağrısı.

Hükümet ilişkileri tavsiyesi veren MENA Catalysts’in CEO’su Sam Blatteis konuya dair bir açıklamasında şunları söyledi:

 “VARA, Avrupa gibi daha güçlü kripto düzenlemeleri benimseyen Batılı yetki alanları ile ticari bağlarını korurken, Dubai’yi dijital varlık ekonomisi için bir başkente dönüştürmek istiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner