Yükleniyor...

DeFi Yöneticileri: KYC Önlem Olacak

DeFi yöneticileri, müşterini tanı (KYC) önlemlerinin DeFi tarafında da uygulanması gerektiğini savundu.

DeFi haberi

DeFi yöneticileri, müşterini tanı (KYC) önlemlerinin DeFi tarafında da uygulanması gerektiğini savundu.

Blockchain merkezi olmak için çalışmalar yürüten Hong Kong‘ta, World of Web3 (WOW) Zirvesi düzenlendi. Bu etkinliğe, DeFi yöneticilerinin açıklamaları damga vurdu.

DeFi yöneticileri, DeFi tarafındaki en büyük sorunun, hacker’ların milyonlarca dolarlık fonları çalmaları olduğunu belirtti. Yöneticiler, bu durum ile mücadele etmenin en etkili yolunun, DeFi için KYC sisteminin getirilmesi olduğunu savundu.

DeFi Yöneticilerinden KYC Atağı

Hong Kong‘ta düzenlenen etkinlikte, “Blockchain Güvenliğinden Akıllı Uyumluluğa” adlı bir panel düzenlendi. Bu panelde, DeFi’deki kara para aklamayı önleme yöntemlerine ve müşterini tanı (KYC) çözümlerine değinildi.

Sektörün liderleri, kara para aklamayı önleme sorunlarının üstesinden gelebilmek için DeFi alanında da KYC uygulanması gerektiğini savundu.

Akıllı sözleşme denetim firması Hacken‘in CEO’su Dyma Budorin, en büyük sorun olarak öne çıkardığı DeFi platformlarından çalınan “parayı aklamak” için bilgisayar korsanlarının kolayca kullanabileceği araçların yaygınlığı konusunda uyarıda bulundu.

Budorin, Hacker‘ların milyonlarca doları kolayca çalabildiğini ve fonları “tekrar temiz para kazanmak için” çeşitli cüzdanlara aklayabildiğini belirtti. Böylelikle, fonların kaynağının izlenmesinin zorlaştığını açıkladı.

Bu tarz durumların öne çıktığı DeFi ortamında, yöneticiler, KYC sisteminin uygulanmasının çözüm üretebileceğini savunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner