Yükleniyor...

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti, Tarihi Olarak Önemli Destek Seviyesine Ulaşıyor

Bitcoin'in (BTC) fiyat hareketliliği son birkaç saat içerisinde ciddi artış gösteriyor.

bitcoin dominance kritik seviyede

Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketliliği son birkaç saat içerisinde ciddi artış gösteriyor. Bir gecede, 9.600 dolardan seviyesinden 10.200 dolara kadar yükselen Bitcoin, satış baskısına karşı koyamadı ve hızla 9.800 dolar seviyesine kadar düştü.

Şimdi tekrardan 10.000 dolar seviyesini test eden Bitcoin’de yatırımcılar bu seviyenin yakın zamanda kırılıp kırılmayacağını yakından takip ediyorlar. Diğer bir yandan da yatırımcılar hem BTC hem de ETH’ye hareket ederken, altcoinlerde yaşanılan düşüşler dikkat çekiyor.

Yazım sırasında 9.910 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’de 10.000 dolar seviyesi lider kripto para için ağır bir direnç seviyesi olarak kabul ediliyor. Bu seviyeyi yine aşamaz ise, geçmişte olduğu gibi Bitcoin’de yine sert düşüşler görülebilir.

Yine Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin tarihsel olarak önemli bir destek seviyesine ulaştığı düşünülür ise, altcoinler’de bulunan sermaye BTC’ye akmaya başlayabilir. Bu durumda da BTC paritesinde yer alan altcoinler’de ciddi düşüşler görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner