Yükleniyor...

Bitcoin’in Teknoloji Hisseleri ile Olan Korelasyonu Artıyor

IntoTheBlock'a göre Bitcoin'in değeri, kripto piyasalarındaki belirsizliğin ortasında, teknoloji hisselerinin fiyatlarıyla her geçen gün daha fazla korelasyon gösteriyor.

bt c

IntoTheBlock’a göre Bitcoin’in değeri, kripto piyasalarındaki belirsizliğin ortasında, teknoloji hisselerinin fiyatlarıyla her geçen gün daha fazla korelasyon gösteriyor.

Yayınlanan makalede, Bitcoin’in Nasdaq 100 ile uyumluluğunun iki yıldır görülmemiş bir düzeye ulaştığın ifade edildi:

“Bitcoin’in Nasdaq 100 ile korelasyonu Nisan 2020’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Artık yapay biçimde yüksek parasal koşullar sona eriyor, belirsizlik artıyor ve faiz artışları ile birlikte alım ilgisinde düşüş yaşanıyor”

Platform, In/Out of the Money (Para Giriş/Çıkış) metriğine dayanarak, Bitcoin’in temel destek ve direnç seviyelerinin bulunabileceğini söylüyor.

IntoTheBlock, borsalardan gerçekleşen çıkışlara dayanarak, borsalarda bir arz şokunun yaşanabileceğini iddia ediyor. Borsalardan yaşanan çıkışlar, yatırımcıların genellikle varlıklarını soğuk cüzdanlara çektiği anlamına geliyor.

Bitcoin yazı kaleme alındığı sırada, yükselişini sürdürerek 41.790 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner