Yükleniyor...

Bitcoinler Banka Hesaplarında Saklanacak

Almanya'da bankacılık hizmeti vermekte olan Bitwala, aynı banka hesabı içerisinde dolar, euro, mevduat hesaplarının yanı sıra Bitcoin'de içeren bir platform oluşturmaya başladı.

kripto paralar banka hesaplarinda

Almanya’da bankacılık hizmeti vermekte olan Bitwala, aynı banka hesabı içerisinde dolar, euro, mevduat hesaplarının yanı sıra Bitcoin’de içeren bir platform oluşturmaya başladı. Bu sistemin ise Kasım ayına kadar hizmete sunulacağı planlanıyor. Bankanın bu hizmeti duyurmasının ardından 30.000 kişiden fazla kişi bu yeni mevduat hesapları için başvuruda bulundu.

Bitwala, 2015 yılında müşterileri arasında verimli ve uygun bir sistemde değer alışverişini geliştirmeye odaklanmış bir finansal kuruluş. Yeni kripto para hizmetini uygulayarak şirket, kripto para birikimi yapan müşterine hizmet vermenin yanı sıra, geleneksel para birimleri ile dijital para birimleri arasında sorunsuz bir geçiş olmasını hedefliyor.

Yine kullanıcılar hesaplarında olan Bitcoin’i şirketin ortak çalıştığı borsanın belirlediği fiyata göre anlık çevirebilecek. Sisteme dahil olan müşteriler, maaş ödemelerini almak ve kira ödemelerini yapmak gibi çeşitli amaçlar ile bu hesapları kullanabilecek. Banka kullanıcılara doğrudan dijital varlıkların ticaretinde fırsat ve anlık erişim sunmayı hedefliyor.

Bu sistemin başarılı bir şekilde uygulanması ile birlikte kullanıcılar artık dijital varlıklarını güvenli bir şekilde de saklayabilme imkanı bulacak. Banka tarafından yapılan açıklamada: “Kripto para toplulukları bu uygulamamızın faaliyete geçmesi heyecanla bekliyor. Yeni uygulamamız ile birlikte geleneksel bankacılık ile dijital bankacılığı bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu yolda atılacak olan ilk adımı atmanın gururunu yaşıyoruz.”

Bitwala şirketi bugün itibariyle 80.000 müşteriye başarılı bir şekilde hizmet veren bir banka. Blok zinciri teknolojisi ve dijital para birimlerini de kullanarak kullanıcı kitlesini arttırmayı hedefliyor. Teknolojik açıdan da gerekli tüm altyapıya sahip olan bankanın bu uygulamayı başarılı bir şekilde yapacağı birçok kişi tarafından belirtilmekte.

Bu uygulama büyük bir adım olmakla birlikte başarılı olunması durumunda birçok bankanın daha buna benzer uygulamaları başlatması kuvvetle muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner