Yükleniyor...

Coinbase ve Caspian İşbirliğine Gidiyor

ABD merkezi bir kripto borsası olan Coinbase, finansal şirketlere yönelik bir çalışma yapmak amacıyla Caspian şirketi ile iş birliği yaptı.

coinbase ve caspian ortakligi

ABD merkezi bir kripto borsası olan Coinbase, finansal şirketlere yönelik bir çalışma yapmak amacıyla Caspian şirketi ile iş birliği yaptı. Yapılan anlaşmaya göre Coinbase, Caspian şirketinin jeton yani token noktasına ki becerilerden ve tecrübelerinden faydalanacak. Caspian şirketi, Jeton protokolünün başlatıcısı olan bir firma.

Coinbase yetkisi yaptığı açıklamada: “Kripto paraları kurumsal, olgun ve ticarete açık bir varlık sınıfına dönüştürmeyi hedefliyoruz.” Caspian bugün itibariyle Bitfinex, Poloniex, Huobi ve Binance gibi büyük borsalarda dahil olmak üzere 25 kripto para platformu ile iş birliği halinde.

Hong Kong merkezi başka bir kripto para şirketi olan Kenetic ise sipariş yürütme, portföy yönetimi ve risk değerlendirmesi konularında hizmet vermekte. Bu şirket ile de ortak çalışan Coinbase, üretilen jetonları satarak 16 milyonluk bir fon oluşturdu. Bu fonun ise Caspian ile ortak yapılacak olan projede kullanılacağı da şirketten gelen bilgiler arasında.

Caspian’ın ise kurumsal ve aktif yatırımcıları tek bir arayüz içerisinden birçok platforma bağlamayı uzun süredir düşünmekteydi. Coinbase’den gelen teklife direkt olarak olumlu yanıt veren firma, Coinbase üzerinden birçok kripto para yatırımcısına ulaşmayı hedefliyor.

Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace ve Digital Wealth LLC gibi broker şirketleri alternatif bir değişim yapmak amacı ile uzun süredir lisans almayı bekliyor. Söz konusu şirketler ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC’e) başvursa da onay alamamıştı. Coinbase ile Caspian tarafından yapılacak olan stratejik ortaklık başarılı bir şekilde gerçekleşirse bu kurumlara da lisans yolu gözükmekte.

SEC, kripto para konusunda lisans verirken birçok zorluk çıkartmakta ve kripto paraya karşı sert bir tutum izliyor. İlerleyen günlerde nasıl gelişmeler olacağını ise yine sizlere aktaracağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner