Yükleniyor...

Bitfinex Hackiyle Suçlanan Heather Morgan’un Albüm Kapağı NFT’leri OpenSea’den Kayboldu

Heather Morgan'ın rap kişiliği Razzlekhan'ın yer aldığı albüm kapağı NFT'leri OpenSea'den kayboldu.

NFT 1

Heather Morgan’ın rap kişiliği Razzlekhan’ın yer aldığı albüm kapağı NFT’leri OpenSea’den kayboldu.

2016 Bitfinex hackinden milyarlarca dolar aklamakla suçlanan rapçi, albüm kapaklarından NFT’ler oluşturdu. Şimdi o NFT’lerin OpenSea’den kaybolduğu iddia edildi.

Bu haftanın başlarında, Heather Morgan ve eşi Ilya Lichtenstein, 2016’da hacklenen kripto para borsası Bitfinex’ten çalınan 4,5 milyar dolar değerindeki bitcoini aklamakla suçlanıyor. Adalet Bakanlığı, saldırıyla bağlantılı 3,6 milyar dolarlık Bitcoin’in ele geçirildiğini duyurdu.

VICE News’e göre, Morgan tarafından oluşturulmuş rap albümü NFT’leri artık OpenSea’de görünmüyor. Cancellopensea.eth kullanıcı adındaki NFT’yi satın alan kişi bu durumdan pek de memnun değil.

Söz konusu iki NFT, Morgan’ın Razzlekhan, “Versace Bedouin” ve “Social Distance” gibi birçok rap videosunun albüm kapaklarıydı.

Hem Morgan hem de Lichtenstein’ın OpenSea profilleri artık görünmüyor. Bununla birlikte, blok zinciri kayıtları, söz konusu NFT’lerin, Heather Morgan’a bağlı bir Ethereum adresi tarafından, Cancellopensea.eth ile bağlantılı adrese işlendiğini gösteriyor.

Adalet Bakanlığı’nın suç duyurusunda, çiftin NFT satın almak da dahil olmak üzere “çeşitli sanal para birimi dizisiyle” meşgul oldukları tanımlandı. Belgede hiçbir NFT pazaryeri adlandırılmadı.

OpenSea, NFT’leri platformundan ilk kez kaldırmıyor. Geçen yıl ağustos ayında Pepe the Frog Meme NFT’leri bir telif hakkı anlaşmazlığı nedeniyle kaldırılmıştı.

Morgan’ın NFT’lerine Ne Oldu?

Morgan’ın NFT’leri OpenSea’de piyasaya sürüldü ve alıcı tarafından satın alındı, aynı gün Morgan ve eşi tutuklandı.

İki NFT, şu anda yaklaşık 300 dolar değerindeki 10 ETH karşılığında satın alındı.

NFT’yi satın alan kişinin OpenSea profili artık görüntülenemiyor. NFT’lerin ne olduğu ise bilinmiyor.

NFT alıcısı şunları söyledi;

“İlk başta sadece ETH işlemlerini merak ettim… ama sonra yaklaşık bir ay önce bastığı iki ‘albüm kapağı’ NFT’sini gördü. Kripto tarihinin bir parçası olduğunu düşündüm. Bu yüzden onları aldım.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner