Yükleniyor...

Bitgert (BRISE) Coin Nedir?

Bitgert ölçeklenebilir çözümler sunmayı amaçlayan bir kripto para platformudur.

bitgert 1

Bitgert ölçeklenebilir çözümler sunmayı amaçlayan bir kripto para platformudur. Yerel kripto para birimi BRISE olan platform, son birkaç yılda başlatılan sayısız blokzincir projesi arasında, sıfır ücret ve mükemmel ölçeklenebilirlik iddialarının yanı sıra projeyi çevreleyen bazı tartışmalar nedeniyle de dikkat çekmiştir.

Bitgert Chain Nedir?

Bitgert (BRISE), NFT, metaverse, Web3 ve merkezi olmayan finans (DeFi) gibi çeşitli türden projeler için uygun maliyetli ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ortam sağlamayı amaçlayan bir kripto platformudur. Bitgert, ilk olarak Temmuz 2021’de BNB Chain’de bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Başlangıçta proje, BRISE kısaltmasını taşıyan yerel tokeniyle Bitrise olarak adlandırılıyordu. Aralık 2021’de Bitrise, Bitgert olarak yeniden markalandı. Yeniden markalama, token’ı veya senedi etkilemedi ve platformun operasyonları BNB Chain’de kaldı.

Şubat 2022’de platform, bir yetki kanıtı (PoA) doğrulama mekanizması kullanan kendi blokzincir ağını başlattı. Yeni ağ genellikle Bitgert Zinciri veya Brise Zinciri olarak anılır. Bitgert Chain, kendisini sıfır gaz ücreti ve saniyede 100 bin işlem (TPS) işlemek için teknik kapasiteye sahip bir platform olarak tanıtıyor. Bu, Bitgert’i blokzincirleri arasında hız sıralamasında en üst sıralara yerleştirir. Aslında, şu anda çalışır durumda olan zincirler arasında yalnızca Aptos, daha hızlı bir maksimum TPS’ye sahiptir.

Bitgert kendisini “sıfır gaz ücreti” zinciri olarak tanıtsa da, gerçekte, blokzincirinin kullanımında küçük de olsa bazı işlem ücretleri söz konusudur. Bitgert Chain’deki tipik gaz ücretleri, bir kuruşun küçük kesirleridir.

Bitgert, akıllı sözleşmeleri destekler ve dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformu olan Ethereum blokzinciri ile yüksek düzeyde birlikte çalışabilirlik sağlayan Ethereum sanal makinesi (EVM) uyumlu bir zincirdir.

bitgert

BRISE Nedir?

BRISE, Bitgert Chain’in yerel kripto para birimidir. Başlangıçta BRISE, o zamanlar Bitrise olarak bilinen platformi bu zincire dayalı bir uygulamayken, BNB Chain’de bir token olarak piyasaya sürüldü. Proje, token için BNB Chain’de bir adres bulundurmaya devam ediyor.

Platform piyasaya sürüldüğünde, zincirin yerel kripto parası olarak BRISE yayınlandı. Bitgert, BNB BRISE tokenlerini satın aldığı ve yaktığı bir geri satın alma mekanizması başlattı. BNB Chain her token satışı için yüzde 12 ücret alır. Geri satın alma programı, muhtemelen proje ekibinin BNB tabanlı BRISE tedarikinin tamamını platformda doğal olarak yayınlanan BRISE ile değiştirme niyetinden kaynaklanıyor.

BRISE’ın ana kullanımları, Bitgert’in küçük gaz ücretlerinin staking ve ödenmesini içerir. Platforma bağlı merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) içinde de kullanılabilir. Örneğin, Bitgert’in kendi merkezi olmayan borsası, takas için mevcut kriptolardan biri olarak BRISE kullanıyor.

BRISE stake etmek, BNB Chain ve Bitgert Chain aracılığıyla mümkündür. Her iki durumda da, BRISE’inizi staking yaparak BUSD ödülleri kazanabilirsiniz. Staking, 30, 60, 90 ve 180 günlük sabit dönemler için kullanılabilir. Payınız ne kadar uzun olursa, kazandığınız yıllık yüzde verim oranı o kadar yüksek olur.

bitgert 2

Bitgert Temel Özellikler

Bitgert projesi, tam teşekküllü bir blockchain olarak lansmanından bu yana operasyonlarını genişletmek için sınırlı sayıda özellik, hizmet ve uygulama ekledi.

Platformun önemli teklifleri arasında, gelecek vadeden kripto girişimlerinin akıllı sözleşmeye dayalı token satışları yoluyla BRISE’daki yatırımcı sermayesini artırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir proje olan Bitgert Startup Studio yer alıyor.

Platform üzerindeki DEX, şu anda desteklenen on kripto para (BRISE, BNB ve BNB Chain’e dayalı diğer sekiz token) ile token takasları için de kullanılabilir.

Bitgert Chain, hala ilkel bir ekosisteme sahip küçük bir blok zinciridir. Bitgert ekosistemini diğer daha büyük blockchain ortamlarıyla bağlamak için proje ekibi kendi köprü uygulamalarını geliştirme sürecindedir. Bu arada, platform kullanıcılarının BRISE’ı destekleyen şu köprüleri kullanmaları tavsiye edilir: Multichain Bridge, IcecreamSwap Bridge ve Sphynx Bridge.

BRISE Kurucusu Kimdir?

BNB’de projenin doğumundan bir yılı aşkın bir süre sonra ve Bitgert Chain’in lansmanından dokuz ay sonra, BRISE kurucularının gerçek kimlikleri hâlâ bilinmemektedir. Bazı çevrimiçi kaynaklarda, projenin arkasındaki ekibin kimliklerini taklit etmek için Yapay Zeka (AI) yazılımı kullandığına dair spekülasyonlar mevcuttur.

Bitgert’in web sitesinde daha önce LinkedIn’de çapraz başvuru yapılamayan adların yer aldığı bir “Ekibimiz” sayfası yer alıyordu. Sayfa artık web sitesinden kaldırılmıştır. Tartışmaların ortasında Bitgert’in arkasındaki kişi(ler) inatla kimliklerini açıklamayı reddettiler, bu nokta projenin itibarını ve marka imajını en çok zedeleyen konulardan biri olmasına rağmen. Kurucu(lar) hala projenin çevrimiçi iletişimlerinde ve çeşitli yayınlarında düzenli olarak yer almakta ve “Bitgert kurucusu” olarak anılmaktadır.

BRISE

BRISE Nasıl Satın Alınır?

BRISE coin satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin yer aldığı borsaları bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap açmalı ve hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesaba giriş yaptıktan sonra alım satım yapmak için cüzdana bakiye yüklemeniz gerekir. Kredi veya banka kartı kullanarak bakiye yüklemesi yapabileceğiniz gibi, banka havalesi yoluyla da işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bakiye yüklemesinin ardından istenilen miktarda BRISE satın alabilir, sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

Bitgert (BRISE) Hangi Borsalarda?

Bitgert satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • KuCoin
 • Bitfinex
 • PancakeSwap v2
 • Gate.io
 • Huobi
 • Poloniex
 • Bitget
 • MEXC
 • CoinEx
 • BitMart
 • LBank
 • DigiFinex
 • Tapbit
 • SuperEx

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner