Yükleniyor...

En İyi 9 Blue Chip NFT Projesi

Blue Chip NFT projeleri, uzun vadede değer istikrarını ve karlılığını sürdürmesi amacıyla üretilmiş projelerdir.

nft

Blue Chip NFT projeleri, uzun vadede değer istikrarını ve karlılığını sürdürmesi amacıyla üretilmiş projelerdir. Blue Chip NFT, mavi çipli bir hisse senedi gibi, yüksek değerli ve düşük riskli kabul edilen bir dijital varlıktır.

Blue Chip NFT, fiyat istikrarı ve büyüme geçmişi olan, yüksek değerli ve düşük riskli kabul edilen NFT’lerdir. Biz de piyasada popüler olan ve kullanıcıların en çok tercih ettiği en iyi 9 Blue Chip NFT projesini sizler için derledik.

blue chip nft 1

Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club (BAYC), Yuga Labs tarafından Ethereum blokzincirinde basılan 10 bin profil görüntüsünden oluşan bir NFT koleksiyonudur. BAYC koleksiyoncuları, rastgele oluşturulmuş özellikler ve süslemelerle ilgisiz maymunların sanat eserlerine sahiptir. Ayrıca maymunlar, onları birbirinden ayıran benzersiz karakterlere sahiptir.

Bir BAYC NFT satın almak, üyelere özel bir grafiti panosuna erişimden özel bahis havuzlarına ve Bored Ape Kennel Club gibi BAYC ekosisteminin bir parçası olan diğer NFT’lere erişim hakkı gibi üyelik avantajlarıyla gelen BAYC kulübüne erişmenizi sağlar. Mutant Ape Yacht Club, her ikisi de piyasa değerine göre ilk on NFT koleksiyonunda yer alıyor. BAYC, 2022’de en çok satan NFT koleksiyonu oldu ve yaklaşık 1,57 milyar dolarlık satış hacmi kaydetti. Bored Apes’in sahipleri, Shaquille O’Neal gibi diğer ünlülerin yanı sıra Madonna ve Eminem gibi müzisyenleri içerir.

blue chip 1

CryptoPunks

CryptoPunks (PUNK), Larva Labs tarafından geliştirildi ve en eski NFT koleksiyonları arasında yer alıyor. PUNK, Londra punk sahnesinden esinlenerek Ethereum’da basılmış 10 bin görüntüden oluşan bir koleksiyondur. 6 bin 39 erkek punk ve 3 bin 840 kadın punktan oluşurlar. Bir PUNK NFT’ye sahip olmak, size benzersiz bir piksel avatarı için özel haklar verir. Larva Labs, 2017’de bir deneme olarak halka ücretsiz olarak 9 bin CryptoPunk bastı ve kalan bini elinde tuttu. CryptoPunks sahipleri arasında, PUNK sahibi 3LAU ile CryptoPunk’tan ilham alan kavramsal bir müzik/sanat projesinde işbirliği yapan DJ Steve Aoki de var.

CryptoPunks’un satış hacmi önümüzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı bir şekilde arttı ve 2022’nin son çeyreği ile 2021’in ilk çeyreğinde talepleri hızla arttı. 2022’de 575,2 milyon satış hacmi kaydettiler ve CryptoPunks’un kendi yerel pazarındaki işlem değeri, NFT pazar yerlerinin yüzde 3’lük tutarlı bir pazar payını oluşturuyor. CryptoPunks en eski NFT koleksiyonlarından biri olmasına rağmen, piyasa değeri açısından BAYC’den daha büyük değil.

blue chip nft 2

Azuki

Azuki (AZUKI) NFT, 10 bin yaratıcı anime benzeri avatar NFT’sinden oluşan bir koleksiyondur. Koleksiyon, en popüler mavi çipli NFT koleksiyonları arasında yer aldı ve ERC-721 standardı kullanılarak basıldı. Saç, kıyafet, geçmiş, yetenekler gibi benzersiz özellikler ve kılıçlar ve kaykaylar gibi araçlar 10 bin Azuki NFT’yi birbirinden ayırır. En değerli Azuki NFT’leri, tüm koleksiyonun yüzde 0,97’sini oluşturan “Spirit” türüdür. Los Angeles merkezli bir grup sanatçı ve geliştirici olan Chiru Labs tarafından 2022’nin başlarında piyasaya sürüldü ve popülaritesi artıyor. Bir Azuki NFT satın alarak, Azuki koleksiyonerler topluluğunun kapalı bir grubu olan “Bahçe”ye erişim kazanırsınız.

Kurucularından birini çevreleyen bazı şüpheli NFT projelerindeki rolüyle ilgili tartışmalar karşısında bile, Azuki fırtınadan sağ çıktı ve OpenSea’de tüm zamanların ticaret hacminde ilk beş NFT arasında yer aldı. 2022’de Azuki, yaklaşık 850 milyon dolarlık bir satış hacmi kaydetti.

CloneX

CloneX (CLONEX), sahiplerine platformlar arasında kullanılabilecek 3B dosyalara erişim sunan ilk NFT avatarı kolayca taşınabilir seti sunar. Koleksiyon, dijital spor ayakkabı üreticisi RTFKT ve Japon yaratıcı Takashi Murakami tarafından tasarlandı. CloneX, metaverse için donanımlı olmasının ve üst düzey avatarlara sahip olmasının yanı sıra , kaliteye odaklanan topluluk tabanlı bir alanın başlangıcını işaret ediyor.

Bu avatarların birincil özelliği kapsayıcılıklarıdır. Birden fazla giyim stili, aksesuar ve özel saç stili içerirler. Klonlar, çeşitli ırkları ve ten renklerini tanımlanmamış cinsiyetlerle özetlemek içindir. Ayrıca vitiligo gibi gerçek yaşam koşullarına sahiptirler. İçerik oluşturucular, CloneX NFT’lerini çok nadir ve değerli hale getirerek hızla satılmalarına neden oldu. CloneX, 2022’de satış hacminde 600,5 milyon dolara ulaştı.

Meebits

Meebits, özel bir üretken algoritma ile oluşturulan 20 bin 3-D voksel karakterinden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu listedeki diğer mavi çipli NFT’lerin aksine, Meebit’ler tam gövdeli 3B karakterlerdir. Karakterlerin dövmeler, giyim, saç modeli ve daha fazlası gibi farklı özellikleri vardır. Meebits NFT’lerinin keskin bir analizi, bunların pikselin 3B çizimleri olan vokseller olduğunu ortaya koyuyor. Tasarımları, blokzincirindeki NFT sanat evriminin potansiyelini gösteriyor.

Meebits NFT’leri, Larva Labs tarafından geliştirildi ve Mayıs 2021’de piyasaya sürüldü. O zamandan beri, kripto alanında popüler bir mavi çipli NFT’ler olarak ortaya çıkmak için popülerlik kazandılar. Meebits için birden fazla uygulama vardır: Metaverse avatarları (The Sandbox ile sağlanan birlikte çalışabilirlik ile), sosyal medyadaki profil resimleri ve hatta fiziksel koleksiyon öğelerine 3D olarak basılabilirler. Meebit’lerinizi platformun ücretsiz ticaret terminalinde de takas edebilirsiniz. Meebits, 2022’de 164 milyon doların üzerinde bir satış hacmi kaydetti.

blue chip nft 3

Doodles

Doodles (DOODLE), Evan Keast, Scott Martin ve Jordan Castro tarafından geliştirilen 10 bin NFT serisidir. Doodles’ı piyasaya sürmeden önce Keast ve Castro, 2017’de CryptoKitties’i başlatan ekibin bir parçasıydı; Martin ise nasıl sahip olunur sanat eserleri yaratıyor ve blockchain alanında yaratıcı markasını geliştiriyordu . Bir Doodle NFT’si edinmek, Doodles Topluluk Hazinesi tarafından desteklenen deneyimler ve etkinlikler için oy vermenizi sağlar.

Diğer birçok mavi çipli NFT koleksiyonunda olduğu gibi, Doodles NFT’lerinin de özelliklerine göre tanımlanan farklı nadirlik dereceleri vardır. Lansmandan bir ay sonra Doodles, bir sanatçı ve yapımcı olan Pharrell Williams’ı Doodles Marka Başkanı olarak ilan etti. Duyuru, o ay satışlarda yüzde bin 200’lük bir artışa neden oldu. 2022’de Doodles satış hacmi 391,6 milyon dolara ulaştı. İleriye dönük olarak, Doodle’lar için ek odak alanları arasında müzik ve oyun NFT’leri yer alır.

Pudgy Penguins

Pudgy Penguins (PPG), Ethereum’da basılan 8bin 888 benzersiz Penguen serisidir. Her Penguen benzersizdir ve neredeyse 150 elle çizilmiş özellikten rastgele yaratılmıştır. En nadir beş Penguen bir muz kostümü, bir köpekbalığı kostümü, bir ananas kostümü ve bir hayalet kostümü giyer ve bunlardan biri diğer tüm Penguenlerin ters yönüne bakar. Koleksiyon Cole Villemain ve Clayton Patterson tarafından geliştirildi ve Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü. Ancak Pudgy Penguins, kargaşadan adil bir pay aldı: oltaları ortaya çıkarmak için yumurtadan çıkan ezici bir yumurta NFT’den hazineyi boşaltan ve yaklaşık 4 bini geri çeken kuruculara kadar. Kişisel Coinbase hesaplarına ETH.

Pudgy Penguins, koleksiyonun ve haklarının, projenin uzun süredir hayranı olan Los Angeleslı girişimci Luca Schnetzler liderliğindeki bir gruba satılmasından bu yana toparlandı ve marka, onu başlatan profil resmi görsellerinin ötesine geçerek büyüyor. Pudgy Penguin markası, pelüş oyuncaklar gibi fiziksel ürünleri çocuk kitaplarına dahil etmeye başlıyor ve topluluk üyelerine IP lisanslama fırsatları sunuyor. Zirvede, NFT’ler haftalık işlem hacimleri BAYC ve CryptoPunks’unkini aşarak 7,1 ETH taban fiyatına ulaştı.

veefriend

VeeFriends

Gary Vaynerchuk’un NFT’ler aracılığıyla yaratıcı ve girişimci tutkuları etrafında bir topluluk kurma kararlılığını simgeleyen bir araç olarak geliştirilen VeeFriends (VFT), var olan en pratik NFT üyelik uygulamalarından birini sunarak büyümeye devam etti.

Series 1 koleksiyonunda, özel bir jeton seti GOO (Gary Originally Owned) olarak bilinir. Bu bin 242 jeton, Gary tarafından koleksiyonu için ayrıldı; bu, “Seri 1” lansmanı sırasında orijinal olarak yalnızca 9 bin 013 jetonun mevcut olduğunu ima ediyor. Koleksiyonerler, Series 1 koleksiyonundan VeeFriends NFT’lere sahip olarak Vaynerchuk tarafından düzenlenen çok günlük bir konferans olan VeeCon’a erişim elde eder.

“Seri 1” koleksiyonuna ek olarak, VeeFriends NFT’leri Mini Hediyeler, Kitap Oyunları ve ek 55 bin 555 NFT içeren bir Seri 2 koleksiyonu içerir. Bu NFT’ler, güvenilir Kitap Oyunları NFT sahiplerine, VeeFriends Series 1 NFT sahiplerine ve halka açık satışa sunulan 10.000 Series 2 NFT’ye tahsis edilmiştir. VeeFriends, 2022’de OpenSea aracılığıyla yaklaşık 300 milyon dolarlık satış hacmi kaydetti.

Cool Cats

Cool Cats (COOL), rastgele basılmış 9.999 NFT serisidir. Üretken NFT’ler gibi her Cool Cat NFT de benzersiz özelliklerden oluşur. Genel olarak vücutlar, yüzler, saçlar, şapkalar, giysiler vb. genelinde neredeyse 300 kombinasyon vardır. Cool Cat NFT’lerinin yüzde 50’sinden fazlasının temel durumu “havalı”dır, yani değerleri 3-4 puandır. Bir Cool Cat koleksiyoncusu olarak , NFT iddiaları, çekilişler, eşantiyonlar ve daha fazlası gibi özel etkinliklere katılabilirsiniz.

Cool Cats koleksiyonu Tom Williamson, Rob Mehew, Evan Luza ve Colin Egan tarafından geliştirildi. Ekip, Cool Cats’i “Blue Cat” karakterinden türetti ve Temmuz 2021’de piyasaya sürdü. Lansmandan sekiz gün sonra, bir boks efsanesi olan Mike Tyson, Twitter profil resmini Cool Cat olarak değiştirerek projeyi onayladı ve geri kalanı Cool Cats’in taban fiyatı 15,1 ETH’den 2,6 ETH’ye düştü, ancak ekip Cool Cats sahipleri için etkileşimli, oyunlaştırılmış bir hikaye anlatma deneyimi olan Journeys ile yeni katılım fırsatları sunmaya çalışıyor. yeni karakter özellikleri, özellik derecelendirmeleri ve ürünler, IRL deneyimleri ve NFT’ler gibi çeşitli ödüller için uygunluk ile ödüllendirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner