Yükleniyor...

BitMex CEO’su Bitcoin’in Halen Deney Aşamasında Olduğunu Söyledi

BitMex CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin'in halen deney aşamasında olduğunu söyledi.

Bitmex Arthur Hayes

BitMex CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in halen deney aşamasında olduğunu söyledi. Hayes, kripto para piyasasının çapının henüz çok küçük olduğunu ve önümüzdeki on yıl içinde Bitcoin’in güvenli bir liman olabileceği konusunun tartışmaya açık olduğunu dile getirdi.

Arthur Hayes, Reddit’in yöneticilerinden Alexis Ohaninan ve pazarlama müdürü Dan O’Prey ile birlikte Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kripto para piyasasının uzun zamandır “kış” döneminde olduğu ve son zamanlarda neden büyük değer kaybettiğini konuştular.

Hayes, Bitcoin’in halen deney aşamasında olduğunu ve zamanla daha düzenli hale geleceği görüşünde. Hayes, “kripto para piyasasının Apple hesabında bütün sektörlerden daha değerli miktarda değer bulundurduğunu ve şu anda içinde bulunulan konumun inanılmaz bir nokta.” olduğunu söyledi. Konuşmasına Hayes, “Bitcoin’in on yıl sonra gerçek bir değere sahip olabilir mi, belki. Bunu ancak zaman geçtikçe görebileceğiz. Şu an için Bitcoin’in iyi bir fonlama ve para gönderme aracı olduğu net bir şekilde görülüyor.” şeklinde devam etti.

Alexis Ohanian, Hayes’in görüşlerine tamamen katılmadını söyledi. Ohanian, Bitcoin’in daha şimdiden değer saklama aracı olarak tüm dünyaya kendini kanıtladığını ifade etti. Ohanian, Hayes gibi Bitcoin’in henüz taze bir oluşum olduğunu da söylemeden geçmedi.

Bitcoin’in değer saklama aracı olduğunu söyleyen Ohanian, Bitcoin’in bu yönünün özellikle ABD dışında bulunan insanlar için geçerli olduğunu söyledi. Ohanian sözlerine şu şekilde devam etti:

Bir değerin altın ile taşıması yerine elektronik cihazlarda taşınarak yer değiştirdiğini görüyoruz.

Venezuela örneğini veren Ohanian, Bitcoin’in güvenilir olmayan bölgelerde güvenli bir biçimde ülkeden para çıkarmak üzere kullanılabileceğini söyledi. Tüm bunlarla birlikte Ohanian Bitcoin’in bir yatırım aracı sınıflandırmasında oldukça yüksek risk barındırdığına dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner