Yükleniyor...

BlackRock, Hindistan’da dijital öncelikli yatırım teklifi başlattı!

Küresel yatırım devi BlackRock, Hindistan'daki dijital lansmanını hedefleyen bir ortaklıkla erişimlerini artırıyor.

blackrock 1

Küresel yatırım devi BlackRock, Hindistan’daki dijital lansmanını hedefleyen bir ortaklıkla erişimlerini artırıyor.

Yatırım hizmetleriyle ön plana çıkan BlackRock, 26 Temmuz’da, Hindistan’ın popüler firmalarından olan Jio Financial Services (JFS) ile ortak bir yatırım projesini resmen duyurdu. Şirketlerin, yarı yarıya oranda 150 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Jio BlackRock, hedeflerinden bahsetti

Şirketin tarafından yapılan duyuruya göre, Jio BlackRock adlı proje, Hindistan’daki milyonlarca yatırımcıya uygun fiyatlı ve yenilikçi yatırım çözümlerine, teknoloji destekli erişim sağlamayı amaçlıyor. Duyuruda, BlackRock’ın yatırım yönetimi, teknoloji erişimi, operasyonlar ve pazar alanındaki hizmetlerinden faydalanacağı belirtildi. Ayrıca JFS’in, dijital altyapı ve yürütme çalışmalarına katkıda bulunacağı ifade edildi.

JFS CEO’su Hitesh Sethia, son zamanlardaki gelişmeleri ele alarak, ortaklığı şu şekilde değerlendirdi;

“Ortaklık, BlackRock’un yatırım ve risk yönetimi alanındaki derin uzmanlığının yanı sıra, ürünlerin dijital dağıtımını yönlendirmek için JFS’nin teknoloji yeteneği ve derin pazar uzmanlığından yararlanacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner