Yükleniyor...

Blast airdrop’u kapıda: Kullanıcılarda heyecanlı bekleyiş

Katman-2 ağı Blast merakla beklenen airdrop detaylarını sonunda açıkladı.

airdrop

Katman-2 ağı Blast merakla beklenen airdrop detaylarını sonunda açıkladı.

Sosyal medyadaki bir gönderiye göre, protokolün yönetim organizasyonu olan Blast Foundation, 26 Haziran Çarşamba günü 1. aşama airdrop kapsamında 17 milyar token dağıtacak.

Bu 17 milyarın yüzde 7’si, ETH veya Blast’ın stablecoin USDB’si arasında köprü kurarak protokolün likiditesini artırmaya yardımcı olan kullanıcılara gidecek. Blast’ın tokenomik raporuna göre, merkeziyetsiz uygulamalara katılarak Blast Gold kazanan kullanıcılar, ilk airdrop’un yüzde 7’sini daha alacak ve son yüzde 3, “hem geriye dönük hem de gelecekteki airdrop’lar için Blur topluluğuna dağıtmak üzere” Blur Vakfı’na gidecek.

blast airdrop altcoin kripto

17 milyardan fazla BLAST dağıtılacak

NFT pazaryeri Blur’un da kurucusu Tieshun Roquerre tarafından yaratılan Blast, Ethereum ve stablecoin’ler için yerel bir getiri modeli oluşturmayı bu süreçte ön plana çıkıyor. Platformun ana ağı 29 Şubat’ta açıldı. Kripto veri platformu DeFiLlama’ya göre Blast’taki toplam kilitli değer 1,67 milyar doların üzerinde.

Şirket, 26 Haziran’da airdrop’a dair ayrıntıları paylaştı. Protokol, topluluğa toplam 100 milyar token arzının yüzde 50’sini ayırdı ve önümüzdeki üç yıl içinde kademeli bir şekilde yeni airdrop’lar yapılması bekleniyor. Blast’ın tokenomi raporuna göre, erken aşamada katkıda bulunanlar token arzının yüzde 25,5’ini alacak, yatırımcılar ve Blast Foundation ise sırasıyla yüzde 16,5 ve yüzde 8 alacak.

Airdrop’a ilişkin bilgilerin açıklanması projenin kullanıcılarını haliyle heyecanlandırdı. Fakat bazı kullanıcılar son zamanlardaki airdrop’ların zayıf kalmasından dolayı çok büyük beklenti içerisinde değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner