Yükleniyor...

Blockchain Oyun Şirketi Küçülmeye Gidiyor

Blockchain oyun şirketi olan Mythical Games, kripto piyasasındaki düşüş nedeniyle küçülüyor.

blockchain oyun

Blockchain oyun şirketi olan Mythical Games, kripto piyasasındaki düşüş nedeniyle küçülüyor.

Blockchain odaklı veri ve analiz şirketi DappRadar’ın raporuna göre; Ayı piyasası sırasında gerçek kazananlar, ilk çeyrekten bu yana yüzde 10’a yakın büyüyen blockchain tabanlı oyunlar oldu. Ancak, kripto sektöründe yaşanan düşüş herkesi derinden etkiledi. Yatırımcılar son yıllarda blockchain oyunlarına milyarlarca dolar akıtsa da pek başarılı olamadı. Ubisoft gibi video oyunu şirketleri, yaygın eleştiri ve düşük ilgiden sonra NFT oyunlarına yaptığı yatırımları geri çekti.

Blockchain Oyun Şirketi, Çalışanlarının Yüzde 10’unu Çıkardı

270 milyon dolardan fazla risk sermayesi toplayan bir blockchain oyun şirketi Mythical Games, bu hafta çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkardı ve üç üst düzey yöneticisini kaybetti.

Sözcü Nate Nesbitt, şirketin ekonomik gerilemeden etkilendiğini ve bazı iş alanlarının yeniden yapılandırılmak zorunda kaldığını söyledi. Kurucu ortak Rudy Koch, COO Matt Nutt ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Ko bu hafta LinkedIn’de ayrıldıklarını duyurdular. Merkezi Sherman Oaks, California’da bulunan şirketin LinkedIn profiline göre yaklaşık 320 çalışanı vardı.

blockchain temelli oyun

Mythical’in amiral gemisi oyunu, Roblox’un karikatürize bir versiyonu olan Blankos Block Party’dir. Şirket, Epic Game Store’da Eylül ayının ortasında piyasaya sürüldüğünü ve Ekim ayında yaklaşık 30.000 oyuncu ve binlerce günlük aktif kullanıcı sayısıyla şimdiye kadar orta seviyelerde seyrettiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner