Yükleniyor...

Blok Başına Bitcoin İşlemleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Blok başına ortalama Bitcoin işlem sayısı, 29 Mart'taki 2.

Blok Başına Bitcoin İşlemleri

Blok başına ortalama Bitcoin işlem sayısı, 29 Mart’taki 2.700’den fazla işlemle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu rakamlar, 2017 yılının Aralık ayında kripto para piyasasının ulaştığı zirveden beri görülmedi.

Blok başına ortalama Bitcoin işlemleri, her bir 2 MB bloğuna ortalama olarak belirli bir günde kaç işlemin dahil edildiğini gösteriyor. Ortalama bir işlemin 570 bayt veri içerdiğini varsayarsak, bir blok 2 MB limit verildiğinde yaklaşık 3.500 işlem içerebilir.

31 Mart 2018’de bu rakam blok başına 830 işlem ile üç yılın en düşük seviyesini gördü. Ortalama işlemler o zamandan bu yana arttı. 23 Mart’ta blok başına ortalama Bitcoin işlemleri %80 artışla 1.500’den 2.700’e yükseldi.

Ardından, 23 Mart’ta blok başına ortalama Bitcoin işlemleri yüzde 80 artışla 1.500’den 2.700’e yükseldi.

Blok başına ortalama Bitcoin işlem sayısı

Ani artış artan Bitcoin benimsemesinin sinyali olabilir, ancak artan ticaretle ilgili işlemlerden kaynaklanması daha olasıdır. Ticaret hacimleri 1 Ocak’ta 4.3 milyar dolardan 7 Nisan günü (CoinMarketCap verilerine dayanarak) 16.7 milyar dolara yükselerek işlem hacmini takip etti.

Ayrıca, son zamanlardaki artış, Bitcoin fiyatındaki ani yükselişe bağlı olarak ortaya çıkıyor ve bu da işlem hacmini etkiliyor.

Blok başına ortalama işlemler Lightning Network üzerinde gerçekleştirilen işlemleri içermiyor. Dolayısıyla Bitcoin tarafından gerçekleştirilen işlemlerin sayısı daha yüksek olabilir.

Bitcoin bloklarının dolu dolu bir hal olması blok başına işlem ücretlerini şüphesiz artıyor. Ortalama işlem ücretlerinin işlem başına 0,20 dolardan 1 dolara çıkmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner