Yükleniyor...

BoE başkanından kripto para birimleri için yorum

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerini "aşırı spekülatif varlıklar" olarak nitelendirerek açık bir şekilde eleştirdi.

bank of england

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerini “aşırı spekülatif varlıklar” olarak nitelendirerek açık bir şekilde eleştirdi.

Bailey, Londra’daki Mansion House’da yaptığı konuşmada, geleneksel nakit paranın dijital para birimlerinin yükselişine rağmen hala devam edeceğine olan inancını vurguladı.

BoE Başkanı Kripto Para Birimlerini Eleştirdi

Bank of England (BoE) başkanı kripto paraları sert bir dille eleştirdi. BoE başkanının eleştirileri, Bailey’nin daha önce de benzer açıklamalarda bulunmasıyla uyumlu olsa da, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, özellikle merkez bankalarının düzenleyici incelemesi altında olduğunu hatırlatıyor.

Bailey, eleştirisini sadece kripto para birimleriyle sınırlı tutmadı, aynı zamanda onları “sağlam değil” ve “güvenli para standartlarını karşılamayan” olarak nitelendirerek, sabit paraları da hedef aldı.

btc

Bailey’nin kripto para birimleri konusunda dikkatli bir tutumu vardır. Daha önce de dijital para birimlerinin spekülatif doğasıyla ilgili endişelerini dile getiren Bailey, yatırımcıların bu varlıklara yatırım yapmayı seçerlerse tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini vurgulamıştı.

Ocak 2021’de Bailey, dijital para birimlerinin gerçek değerden yoksun olduğunu ifade etmişti. Onlara bir ödeme aracı olarak değer verilebileceğini söylese de, doğal olarak bir değer sağlamadıklarını savunmuştu. Bailey’nin kripto para birimleri konusundaki tutumu tutarlı olmuş ve potansiyel yatırımcıları bu değişken varlıklarla ilişkili riskler konusunda uyararak dikkatli olmaları gerektiğini belirtmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner