Yükleniyor...

BoE Fintech Başkanından Kripto Açıklaması

Bank of England (BoE) fintech başkanından kriptoya dair açıklamalar geldi.

Ingiltere Merkez Bankasindan Duzenleme Mesaji

Bank of England (BoE) fintech başkanından kriptoya dair açıklamalar geldi.

Bank of England fintech başkanı kripto paranın amacını gerçekleştirmediğini söyledi. BoE fintech başkanı, kripto paranın ‘paranın hiçbir işlevini yerine getirmediğini’ söyledi.

BoE Fintech Başkanından Kriptoya Sert Sözler

Yakın tarihli bir etkinlikte, İngiltere Merkez Bankası’nın fintech başkanı Tom Mutton, kripto para birimlerinin anonimliğini eleştirdi. İngiltere Merkez Bankası’nın fintech direktörü Tom Hutton, geçtiğimiz günlerde Londra’daki Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde Birleşik Krallık’ın bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) kurma planları hakkında konuştu. Bir rapora göre, Hutton’ın konuşması gizlilik ve anonimlik üzerine odaklandı. 

boe

Mutton, Birleşik Krallık’ın dijital sterlin planlarını ancak “en yüksek gizlilik standartlarına sahipse” uygulanabilir olarak tanımlarken, böyle bir ürünün asla anonimlik özelliği taşımadığını açıkladı:

“Gizlilik ve anonimlik, olmaması gereken bir şekilde eşanlamlı olarak kullanılıyor.”

Mutton’ın yorumları, Bank of England‘ın başkan yardımcısı John Cunliffe’in  Londra’daki Innovate Finance Global Summit’te konuşmasının üstüne geldi.

17 Nisan etkinliği sırasında Cunliffe, CBDC’leri ve stablecoin’leri ele aldı ve etkinlik katılımcılarına “ödemelerde daha fazla verimlilik ve işlevsellik olasılığı sunacağını” ancak “mevcut tekliflerden herhangi birinin sağlamlık standartlarını karşılamasının son derece düşük olduğunu” söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner