Yükleniyor...

Coinbase Eski Yöneticisinin Davası Sonuçlandı

Coinbase eski yöneticisi, ABD'de görülen insider trading davasında 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

sec coinbase

Coinbase eski yöneticisi, ABD’de görülen insider trading davasında 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Coinbase‘in eski yöneticilerinden birinin insider trading ile suçlandığı dava sonuçlandı. Hakim, yargılanan yöneticiyi iki yıl hapis cezasına çarptırdı.

Eski Yöneticinin Davasında Hakim 2 Yıl Hapis Cezası Verdi

Coinbase Global Inc’in eski ürün müdürü olan Ishan Wahi, Salı günü ABD savcılarının kripto para birimini içeren insider trading davası olarak adlandırdıkları davada iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. ABD Bölge Yargıcı Loretta Preska, 32 yaşındaki Ishan Wahi’nin Manhattan federal mahkemesinde cezasını açıkladı. 

Globix

Açıklanan ceza, suçsuz olduğunu iddia eden FTX kurucusu Sam Bankman-Fried aleyhindeki dava da dahil olmak üzere New York’taki ABD savcıları tarafından açılan yüksek profilli kripto para birimiyle ilgili birkaç davadan biriydi.

Savcılar, Wahi’nin kardeşi Nikhil ve arkadaşları Sameer Ramani ile dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’de hangi dijital varlıkların listeleneceğine dair gizli bilgileri paylaşması ile eski yöneticiyi suçladı.

Bununla birlikte yönetici suçlamaların ardından iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner