Yükleniyor...

Coinbase CEO’su Geri Adım Attı!

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, düzenleyici belirsizliğe rağmen ABD'den çekilmeyeceklerini belirtti.

Armstrong

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, düzenleyici belirsizliğe rağmen ABD’den çekilmeyeceklerini belirtti.

Kripto endüstrisindeki düzenleme tartışmaları, büyük kripto kuruluşlarının da olaya dahil olmasıyla şiddetlenmiş durumda. Binance ve Coinbase, ABD’deki düzenleyicilere karşı ön cephelerde yer alan iki kripto borsası oldu. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in hamlelerinden rahatsız olduğunu ve düzenleyici netlikler sağlanmazsa ABD’den ayrılabileceklerini söylemişti.

Ancak Armstrong, bugün yaptığı bir açıklamada ABD’den ayrılmayacaklarını belirtti. Geri adım atan Armstrong, SEC Başkanı Gary Gensler‘i eleştirmeyi de ihmal etmedi.

Coinbase CEO’su: ABD’den Ayrılmayacağız

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD’deki düzenleyici belirsizliğin altını çizerken, SEC Başkanı Gary Gensler‘i de sert bir şekilde eleştirdi. Ayrıca Armstrong, daha önce belirttiği ABD’den ayrılma cümlesinin tam tersinde bir açıklama yaptı. Armstrong, Coinbase‘in yurtdışına taşınmayacağını söyledi.

SEC’ten bu yılın başlarında bir Wells Bildirimi alan Coinbase, hukuksal süreçlerle ve düzenleyici baskılarıyla uğraşıyordu. Armstrong’un açıklamaları ve SEC özelinde düzenleyici tutumu eleştirmesi dikkat çekti. Ancak Armstrong, eleştirilerini sürdürürken borsa konusundaki kararından vazgeçmiş gibi görünüyor.

coinbase haberi

Dubai’de bir röportaj gerçekleştiren Armstrong, SEC’in aykırı davrandığını ve başındaki isim olan Gary Gensler’in adeta bir haçlı seferiyle sektöre karşıt tutum sergilediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşan Armstrong, şunları söyledi;

Sektörü düzenlemeye çalıştığını düşünmüyorum, belki de kısıtlamaya çalışıyor. Ancak bazı davalar açtı ve bence bu ABD’deki sektör için oldukça yararsız, ancak aynı zamanda Coinbase için mahkemelerden kripto endüstrisine ve daha geniş anlamda ABD’ye gerçekten fayda sağlayacağını düşündüğümüz bu netliği elde etmek için bir fırsat.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner