Yükleniyor...

Boğalar Ayıları Yendi! Bitcoin Fiyatı 5.300 Doları Aştı!

Son iki ay içinde boğalar, Aralık 2018'de potansiyel bir düşüş gösterdikten sonra kripto para piyasasının kontrolünü yeniden ele geçirdi.

Bitcoin Boğaları ve Bitcoin Ayıları

Son iki ay içinde boğalar, Aralık 2018’de potansiyel bir düşüş gösterdikten sonra kripto para piyasasının kontrolünü yeniden ele geçirdi. Fiyatlardaki yükselişin başlamasından bu yana, boğalar, 4.200 dolardan başlayan bir yükseliş eğilimi göstererek Bitcoin fiyatının bir saatten kısa bir süre içinde 1.000 dolar artmasına neden oldular.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana aşırı alım seviyelerini gören Bitcoin fiyatındaki yükseliş devam ediyor. Bitcoin, 5.300 direncini kırarak 5.400 ila 5.500 dolar arasındaki direnci test ediyor. Boğa piyasasının geri dönebileceğinin bir işareti olarak önümüzdeki günlerde dikkat edilmesi gereken bazı önemli fiyat seviyeleri bulunuyor.

Ayılar Güçlü Satış Baskısı Yaratamadı

Tüm finans sektörünün dikkatini çeken ralli sonrası Bitcoin fiyatı 4.800 dolar ile 5.200 dolar arasında kaldı. Ayılar, Bitcoin rallisinin şiddetini azaltmak için elinden geleni yaptı, ancak güçlü bir satış baskısı yaratamadılar.

Bugün, boğalar, Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanını yenilenen büyüme yolundaki önemli bir engel olan 5.350 dolarlık direnci kırarak ayıları yenmeyi başardı.

Boğalar için bir sonraki direnç seviyeleri 5.500 dolar ve 5.800 dolar. 5.800 dolar daha önce hem Şubat hem de Haziran 2018’de güçlü bir sıçramaya sağlayan bir destek direnci alanı. Bu alanda makul miktarda fiyat hareketi olduğu için boğaların bu dirençleri kırmaları bir hayli zor olacak.

Ancak, 6.000 dolardaki direnç boğaların ve ayıların hesaplaşacakları bir nokta ve kazanan taraf önümüzdeki haftalar için potansiyel fiyat eğiliminin yönünü belirleyecek. Ayılar kazanırsa Bitcoin fiyatı 6.000 doların altına düşecek, buna karşın boğalar kazanırsa Bitcoin fiyatı 6.000 doları aşacak. Ayılar için 6.000 dolar noktası oldukça kritik bir seviye. Ayılar, Bitcoin fiyatını daha önce 2018 boyunca kırılmaz bir destek olarak gördükleri 6.000 dolara kadar düşürmeye zorlamışlardı.

Şu anda ayılar dezavantajlı durumda ve Bitcoin fiyatını nötr bir pozisyona getirmek için 4.800 doları hedefliyorlar. Boğaların gösterdiği direnç ayıları daha agresif hale getiriyor ve bu da Bitcoin’in yeni düşük seviyelere doğru gitmeye zorlayabilir.

Bitcoin için önümüzdeki günler 16 aydan fazla süredir devam eden ayı piyasası ve düşüş trendinden dolayı bir boğa piyasası eğiliminin görülme ihtimali bulunması sebebiyle kritik öneme sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner