Yükleniyor...

Bored Ape Yacht Club Kurucusu, Nazi İddialarına Yanıt Verdi

Bored Ape Yacht Club'ın arkasındaki girişim Yuga Labs'in kurucu ortağı Gordon Goner, Nazi sempatizanlığı iddialarına yanıt verdi.

ape

Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki girişim Yuga Labs’in kurucu ortağı Gordon Goner, Nazi sempatizanlığı iddialarına yanıt verdi.

Goner, YouTube’da BAYC’i Naziler ile ilişkilendiren video’ya dair açıklamada bulundu.

“Bu iddialara ayrıntılı bir biçimde yanıt vermedik çünkü oldukça delice. Bununla birlikte bu komplo teorisi hakkında bir podcaster ile iletişime geçtik ve iddialar oldukça gerçeküstüydü”

BAYC’i Nazi sembolizmi içerdiğini anlatan video, şimdiye kadar 900.000 kez izlendi ve büyük tartışma yarattı.

Goner, BAYC’in kurucuları içerisinde Yahudi, Türk, Pakistanlı ve Kübalıların da olduğunu vurgulayarak kendi eşinin de yarı Meksikalı olduğunu söyledi. Bu sebeple BAYC üyelerinin Nazizimle ilişkilendirilmesinin gülünç olduğunu söyledi.

Goner, bu iddiaların arkasında Ape koleksiyonunun bir taklidini üreterek OpenSea’de 3.5 milyon dolar gelir elde eden Ryder Ripps tarafından desteklendiğini söyledi.

Ryder Ripps’in şu anda Twitter’da 29 bin takipçisi bulunuyor ve kendisini bir sanatçı ve hicivci olarak tanımlıyor.

Goner, Yuga Labs isminin, Zelda isimli bir video oyunundaki kötü adamdan aldığını ve kendisi ve arkadaşlarının bir grup “nerd” olduğunu ifade etti.

BAYC logosunun ise herhangi bir amaçla kullanılmadığını savundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner