Yükleniyor...

Brian Armstrong, kripto mevzuatının aciliyet haline geldiğini söyledi

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, ABD milletvekilleri Maxine Waters ve Patrick McHenry ile yaptığı görüşmelerin ardından, Ripple davasının ve kripto ETF'lerinin düzenlemesiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Coinbase NFT 1

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD milletvekilleri Maxine Waters ve Patrick McHenry ile yaptığı görüşmelerin ardından, Ripple davasının ve kripto ETF’lerinin düzenlemesiyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Armstrong, Ripple davasının milletvekilleri arasında düzenleyici netliğe yönelik bir aciliyet yarattığını söyledi ve bu durumun ileriye dönük yasama çabalarına yol açtığını belirtti.

Brian Armstrong, düzenleyici netliğin ABD Milletvekilleri açısından aciliyet haline geldiğini söyledi

Geçtiğimiz günlerde ABD milletvekilleri ile görüşen Brian Armstrong, görüşmelerini değerlendirdi. Bununla birlikte Coinbase CEO’su spot Bitcoin ETF başvuruları ve Ripple davasındaki kararın ardından mevzuatın aciliyet olduğunu belirtti.

Mevzuat parçaları arasında, 21. Yüzyıl Yasası için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası, Sorumlu Mali Yenilik Yasası, Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası ve Dijital Varlık Piyasası Yapısı yasa tasarıları gibi kripto ve Blockchain ile ilgili yasalar tartışılmaktadır. Armstrong, SEC ile Ripple davasının, milletvekillerinin mahkeme kararlarına güvenmek yerine kripto düzenlemeleri için ileriye dönük yasama yolunu düşünmeye yönlendirdiğini ifade etti.

Brian Armstrong 1

Coinbase, SEC tarafından menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla suçlandıktan sonra kendi davasıyla karşı karşıya kalmıştı. Coinbase yöneticileri, SEC’nin kriptoya düzenlemeleri uygulama yoluyla getirme yaklaşımına karşı çıkarak komisyonun iddialarını reddetmişti.

Mayıs ayında Coinbase, “Kriptoyu Destekleme Günü” adında bir etkinlik düzenlemeyi planladığını duyurmuştu. Ancak sonunda bu etkinliğin gerçekleşip gerçekleşmediği belirsizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner