Yükleniyor...

BTC ve ETH’den Toparlanma Sinyalleri

Haftanın son gününde gündemde ne gibi önemli gelişmeler var ve piyasalar ne durumda bunları birlikte inceleyeceğiz.

Haftanın son gününde gündemde ne gibi önemli gelişmeler var ve piyasalar ne durumda bunları birlikte inceleyeceğiz.

Bitcoin ve Ethereum’dan Toparlanma Sinyalleri 

Dün öğle saatlerinde kripto paralar istikrar kazandı ve gece saatlerinde birçok kripto varlıkta toparlanmalar yaşandı. Bitcoin dün akşama doğru 20 bin 800 dolar seviyelerine tırmanarak 20 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Lider kripto para birimi gece saatlerinde 21 bin 265 dolar seviyelerine kadar yükselse de an itibari ile 20 bin 873 dolar seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. Ethereum’a bakacak olursak ethereum’da da toparlanmalar var diyebiliriz. Son 24 saatte %3,55 yükseliş kaydeden kripto para birimi an itibari ile 1.144 dolar seviyesinde yerini aldı. 

Yaşanan Olumlu Hava ile Birlikte Altcoinler Yükselmeye Başladı

Bitcoin ve ethereum’un toparlanma sinyalleri vermesinin ardından bazı altcoinler de bu olumlu havanın etkisi ile beraber yükselişe geçti. BNB coin son 24 saatte %4.38 yükseliş kaydederek 232 dolar seviyesinde yerini alıyor. XRP’de de son 24 saatte güzel bir tablo karşımıza çıkıyor. %13,83 artış kaydeden XRP’de an itibari ile 0,37 dolar seviyesinden fiyatlanıyor diyebiliriz. Polygon ağının yerel tokeni olan MATIC, Polygon ağındaki DAO’lar için gelişmiş gizlilik getirmesinden sonra 24 saat içerisinde %19 artış yaşadı. Cosmos ağının tokeni ATOM’ da Cosmos ile birlikte kendi blok zincirlerini kuracaklarını açıklamasının ardından %12 değer kazandı.

Bu hafta içerisinde Cardano’nun Vasil Hard Fork güncellemesi gerçekleşecekti fakat güncelleme ertelenmişti. Güncellemenin ertelenmesi haberi çıktıktan sonra kötü bir grafik çizen ADA ufak ufak toparlanmaya başlıyor gibi. Popüler kripto para birimi son 24 saatte %3,86 yükseliş kaydetti ve 0.49 dolar seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. Solana fiyatında %5.90’lık bir yükseliş var Solana’da 38 dolar seviyesinde yoluna devam ediyor. 

Solana ve ADA’dan bahsetmişken gündeme baktığımızda Solana’nın WEB3 odaklı cep telefonu geliştirdiği ve Cardano’nun Vasil hard Fork güncellemesinin neden ertelendiği gibi önemli birkaç gelişme var. Dilerseniz gündemdeki önemli haberlere birlikte göz atalım. 

Vasil Hard Fork Neden Ertelendi?

Sırada Charles Hoskinson’ın Vasil Hard Fork güncellemesinin neden ertelendiği hakkında yaptığı açıklamalar var. Cardano CEO’su Charles Hoskinson resmi YouTube hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Terra ekosisteminin çöküşünün Vasil Hard Fork güncellemesinin ertelenmesinden kısmen sorumlu olduğunu belirtti. 

Sırada aşırı piyasa koşulları nedeni ile para çekme işlemlerini askıya alan bir borsa haberi var. 

Solana Labs Web3 Telefonu Çıkarıyor

Solana’nın geliştirici ekibi, Web3 teknolojisi odaklı bir android cep telefonu tanıttı. Saga adı verilen telefon hakkında Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko:” Saga, mobil cihazlarda Web3 deneyimi için yeni bir standart belirliyor” ifadelerini kullandı. Web3 odaklı bu telefonun 2023 yılının başlarında piyasaya sürüleceği söyleniyor. 

Bu atılan adımı başarılı bir adım olarak görüyorum telefonun fiyatı da tahmini olarak bin dolar civarında olacakmış ilgilenenlere duyurulur. 

Karbon-Nötr Odaklı Madencilik Havuzu Başlatıldı 

Son haberimize geçiyoruz. Son haberimiz oldukça önemli bir haber. Karbon-Nötr odaklı Bitcoin madencilik havuzu Terra Pool başlatıldı. DMG ve Argo Blockchain ortaklığında oluşturulan yenilenebilir enerji odaklı Bitcoin madencilik havuzu hayata geçirildi. Terra Pool, %100 temiz ve yenilenebilir enerjili güç kaynakları elde etmeyi ve madencilik için temiz enerji kullanımını hedefliyor. 

Biliyorsunuz ki Bitcoin madenciliği birçok kesim tarafından hoş karşılanmıyordu. Yeşil ve temiz madencilik anlayışı ile Terra Pool, bitcoin madenciliği için güzel bir adım oldu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner