Yükleniyor...

BTC, XMR, DOGE, LINK, EOS ve VET Fiyat Analizi: 17 Ekim 2020

Kripto para piyasası dün yaşanan OKEx skandalından sonra önemli bir düşüş kaydetse de, yavaş yavaş toparlanma belirtileri görülmeye başlandı.

BTC, XMR, DOGE, LINK, EOS ve VET Fiyat Analizi: 17 Ekim 2020

Kripto para piyasası dün yaşanan OKEx skandalından sonra önemli bir düşüş kaydetse de, yavaş yavaş toparlanma belirtileri görülmeye başlandı. Peki önümüzdeki günlerde Bitcoin (BTC), Monero (XMR), Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK), EOS (EOS) ve VeChain (VET) fiyatlarında neler yaşanacak. Analistlerin görüşlerini sizler için derledik.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin simetrik bir üçgen formasyonu oluşturmuş ve desenden yukarı doğru kırılmıştı. Ancak Bitcoin 11.600 doların üzerine çıkmaya çalıştığı için düşüş eğilimi görüldü. Turuncu renkte gösterilen, momentum göstergesi (RSI) daha düşük zirveler yaptıkça fiyat yükseldi. Analist Akashnath Sumukar’a göre bu, yükseliş ivmesinin güç kaybettiğini ve BTC’nin düşmeye zorlanacağını gösteriyor.

Bitcoin, iyileşmeden önce 11.200 dolara kadar düşmeye zorlandı. 11.300 dolar ve 10.800 dolar lider kripto para birimi için önemli destek seviyeleri. 11.600 doların üzerinde bir kırılma, boğaların piyasada güçlü olduğu anlamına gelir. Göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey de, RSI’nın azalan trend çizgisini (turuncu) geçerek yukarı kırılması olabilir. Bu, BTC’nin yukarı doğru hareketine eşlik edebilir. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 11.349 dolardan işlem görüyordu.

Monero (XMR) Fiyat Analizi

Analist Akashnath Sumukar’a göre XMR için yükseliş trendi hala mevcut. Fibonacci Retracement aracının gösterdiği gibi, varlık başka bir yukarı yönlü harekete geçmeden önce temel geri çekilme seviyelerine geri dönüyordu. Bu hareketin 135 doların üzerine çıkması günler hatta birkaç hafta alabilir.

Destekle birlikte %38,2 geri çekilme seviyesinin iyi olduğu görülüyor. Yüzde 50’lik düzelme aynı zamanda 115 dolarlık tarihi seviyeye denk geliyor ve gücünü pekiştiriyor. OBV, satın alma hacminin hala güçlü olduğunu gösterdi. OBV’deki beyaz çizgi, dikkat edilmesi gereken bir seviye. OBV bu çizginin altına düşerse, alıcıların piyasadaki hakimiyetini kaybettiğini gösterir. 115 dolarlık desteğin altında XMR için bir hamle habercisi olabilir. XMR, yazının yazıldığı sırada 120 dolardan işlem görüyordu.

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

20 dönemlik VWMA (yeşil hacim ağırlıklı hareketli ortalama), 20 dönemlik SMA’nın (beyaz) altına kıvrıldı ve DOGE için son birkaç saat içinde olumsuz yönde bir ivme olduğunu gösterdi.

Sumukar’a göre MACD hala güçlü bir satış sinyali gösteriyor ancak 0,00258 dolardan destek çıkarsa sıfır çizgisinin altında bir yükseliş geçişi meydana gelebilir.

Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

Son 24 saatten bu yana, Chainlink yüzde bir düşüşle 10.50 dolar seviyesine geriledi. Analist Shubham Swaroop’a göre LINK, fiyatını 20 ve 50 dönemlik Hareketli Ortalamaların üzerinde tutamadı ve 20 SMA (mavi) 50 SMA’nın (sarı) altında düşüş momentumunun açık bir işareti haline geldi.

Ayıların güçlendiğinin bir başka göstergesi de, MACD’deki düşüş eğrisinden görülebilen satış momentumunun güçlü varlığı. MACD ve iki SMA tarafından gösterilen aşağı yönlü fiyat hareketi, satış baskısının önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatları destek seviyesinin altına çekebileceğini öne sürüyor.

EOS (EOS) Fiyat Analizi

EOS, trend çizgisinin altında düşüşe tanık oldu ve son bir hafta içinde neredeyse %7 kayıp kaydetti. Sıfırın altında kalan Chaikin Para Akışı Göstergesi, EOS piyasasında da düşüş eğilimini ortaya çıkardı. Göreceli Güç Endeksi, aşırı satım bölgesine doğru dalarken aynı şeyi yaptı.

Swaroop’a göre ayılar ilerlemeye devam ederse, EOS 2.499 dolarlık destek seviyesine doğru daha fazla düşüşe şahit olabilir.

VeChain (VET) Fiyat Analizi

VeChain, son bir hafta boyunca sürekli olarak daha düşük seviyeler kaydetti ve fiyatların düşüş eğilimine dikkat çekti. VET, yazının yazıldığı sırada 0,0105 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde 0,0108 civarında geziniyordu.

Aslında, awesome osilatörü, sıfır çizgisinin altında düşüş eğilimi gösterdiği için kısa vadede negatif kaldı. Swaroop’a göre Parabolik SAR’ın mumların üzerindeki noktalı çizgileri, yaklaşan ticaret seansları için aşağı yönlü bir fiyat eğilimine işaret ediyordu. Bununla birlikte, AO tarafından kaydedilen kısa vadeli eğilimde gözlemlenen düşüş eğilimi göz önüne alındığında bir tersine dönme olasılığı da düşük.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner