Yükleniyor...

BtcTurk’te teknik problem: Yatırma/çekme işlemleri durdu!

Sosyal medyada kullanıcılar, BtcTurk'teki hesaplarından Türk lirası yatırma ve çekme işlemlerinde bu sabahtan beri sıkıntı yaşadı.

1417839

Sosyal medyada kullanıcılar, BtcTurk’teki hesaplarından Türk lirası yatırma ve çekme işlemlerinde bu sabahtan beri sıkıntı yaşadı. Sosyal medyada panik olan kullanıcılar, BtcTurk’u soru yağmuruna tuttu. BtcTurk gönderilerine yorum yapmaya başlayan borsa kullanıcıları, yatırma/çekme işlemlerinin gerçekleşmediğini dile getirmeye başladı. Konu üzerine kullanıcılara yanıt vermeyen başlayan resmi BtcTurk X hesabı, “Türk lirası yatırma/çekme işlemlerinde yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı gecikmelerin yaşanıyor.” dedi.

imagesd

Müşteri hizmetlerine akın ettiler!

X üzerinde yeterli desteği bulamayarak tepkisini daha sert bir şekilde göstermeye başlayan BtcTurk kullanıcıları, müşteri hizmetlerinde çareyi aradı. Olayla beraber çok sık aranan müşteri hizmetleri iletişim hattında bir yoğunluk oluştu. Sabahtan bu yana özellikle de yatırma/çekme işlemlerinde sorun yaşayan BtcTurk kullanıcıları, sosyal medya platformlarından şikayetlerini dile getiriyor.

image

Kullanıcıların dile getirdiği sıkıntılar yalnızca yatırma/çekme işlemleriyle sınırlı kalmadı. Transfer ücretlerinde yüksek bir miktarın talep edildiğini vurgulayan bir BtcTurk kullancısı, diğer borsalarda 1 USD transfer komisyon ücreti ödenirken, bu rakamın BtcTurk’te 2,5 USD’ye kadar varmasından dolayı şikayetini dile getirdi.

Güncel durumu takip etmek adına kullanıcılarıyla bir bağlantı paylaşan BtcTurk’ten bu akşam yapılan resmi açıklama şöyle: “Türk lirası yatırma – çekme işlemlerinde kısa süreli gecikmeler yaşandı. Yapılan çalışmalar sonrası sorun giderildi. Tüm işlemler kesintisiz bir biçimde yapılabiliyor.”

Ekran Resmi 2023 09 15 14.56.56

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner