Yükleniyor...

Bu 3 + 1 Faktöre Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek

Bitcoin’in (BTC) yaşadığı son düzeltmeler yatırımcıları kripto para birimine karşı mesafeli durmaya itiyor.

Endişeleri Giderecek 3 Faktör Kontrolün Bitcoin BTC Boğaların Elinde Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin’in (BTC) yaşadığı son düzeltmeler yatırımcıları kripto para birimine karşı mesafeli durmaya itiyor. Bitcoin, 6.400 dolar seviyesinden 10.500 dolar seviyesine kadar çok hızlı gelip ilgi duyan herkesin yatırım iştahını kabartmıştı fakat uzun bir ayı piyasasını yaşayan yatırımcılar, “kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmazmış” misali tek bir günde yaşanan yüzde 10’luk düzeltmenin ayı piyasasına neden olup olmayacağını merak ediyor.

Bu korkuların haklılık payı olsa da üç teknik faktör, kontrolün halen daha boğaların elinde olduğunu gösteriyor.

1. Faktör: Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Trendi Devam Ediyor

İlk faktör, hız (sürat) yanı sıra yönsel fiyat hareketlerinin değişimini (büyüklüğü) ölçmek için kullanılan oldukça ustalıklı bir momentum tabanlı osilatör olan Görece Güç Endeksi (RSI). Gösterge, 50 baz seviyesinden sıçrama yaparak kontrolün hala alıcılarda olduğunu gösterdi.

Bitcoin’in 50 RSI okumasına önem veren kripto para analisti Financial Survivalism, 50 seviyesinin desteklenmesi ve korunmasının piyasa için oldukça olumlu olduğunu belirtti.

2. Faktör: İlgi Artıyor

Bitcoin ve kripto para piyasasına olan ilginin hızla arttığı görülüyor. Bireysel yatırımcılarının ilgisi, 2017 yılında yaşanan büyük boğa koşusunun ana katalizör olduğundan sektöre tekrar giren yatırımcı sayısındaki artış birçok kişi tarafından çok olumlu bir işaret olarak değerlendiriliyor.

3. Faktör: Para Bitcoin’e Akmaya Devam Ediyor

Chaikin Money Flow göstergesi, Bitcoin hacminde yaşanan değişikliklerin piyasaya giren yeni paradan kaynaklandığını doğrulamış durumda.

Bonus Faktör: Bitcoin (BTC) 9.500 Dolar Seviyesinin Üzerinde Tutunmayı Başardı

Bazı analistler 9.500 doların Bitcoin’in yükselmesi için korunması gereken “büyük destek” seviyesi olduğunu söylüyor. Analistler, bu seviyenin korunmasının yeni bir rallinin katalizörü olacağını belirtiyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner