Yükleniyor...

Birçok Teknik Gösterge Ethereum’un (ETH) 300 Doların Üzerine Çıkacağını Gösteriyor

Son birkaç gün Ethereum (ETH) ve genel olarak kripto piyasası için çok iyi geçmedi.

Ethereum ETH Büyük Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

Son birkaç gün Ethereum (ETH) ve genel olarak kripto piyasası için çok iyi geçmedi. ETH, geçtiğimiz hafta gelen ani bir satış baskısı ile 240 dolara kadar geriledi fakat kısa sürede toparlanarak kendini 260 dolar seviyesinin üzerine atmayı başardı. Yazım sırasında ise 271 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH) Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor

Twitter’daki popüler kripto para analisti RookieXBT, Ethereum’un toparlanma sonrası büyük bir patlama yapacağını gösteren üç teknik göstergeye dikkat çekti.

Analist ilk olarak Ethereum grafiğinde yükselen üçgen formasyonu oluştuğunu belirtti. Teknik analizde, yükselen üçgen formasyonu genellikle fiyatın yükselmesiyle ilişkilendirilir. Yükselen üçgen formasyonu, düşük fiyatın büyüme oranları ile karakterize edilmesi sonrası çoğunlukla piyasanın kısa bir konsolidasyon döneminden sonra yukarı yönlü harekete devam etmeye hazır olduğunu gösteren bir devam formasyonudur.

İkinci olarak analist, RSI’nın altı saatlik zaman dilimi üzerinde düşen bir kama modeli oluşturduğunu belirtti. Göreceli Güç Endeksi (RSI), yönsel fiyat hareketlerinin değişimini (büyüklüğü) ölçmek için kullanılan bir göstergedir. Aşırı alım veya aşırı satım koşullarının belirlenmesine yardımcı olur ve düşen bir kama deseni oluştuğunda, yukarı doğru büyük bir hareket olacağı anlamına gelir.

RookieXBT, son olarak ETH fiyatı yükseldikçe Göreceli Güç Endeksi’nin yükseliş eğilimleri oluşturduğunu belirtti ve bu eğilimlerle Ethereum fiyatının 289 dolarlık zirvenin üzerine çıkabileceğini söyledi.

Ichimoku Cloud da dahil olmak üzere tüm teknik göstergeler ETH fiyatı için daha fazla yükseliş sinyali veriyor. Analistlere göre, ETH için bu kadar çok teknik göstergenin olumlu sinyal veriyor olması varlığın yakında 300 doları rahat bir şekilde geçebileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner