Yükleniyor...

Bu Altcoin İçin Tehlike Çanları Çalıyor: Güçlü Bir Düşüş Yaşayabilir

Tüm altcoin'ler için son birkaç gün zor geçti.

polkadot

Tüm altcoin’ler için son birkaç gün zor geçti. Özellikle Polkadot (DOT) bu durumdan ötürü oldukça acı çekmiş gibi görünüyor. Polkadot ekosisteminin yerel kripto para birimi, Coingecko verilerine göre son 1 haftada %10 oranında düşüş yaşadı.

Kripto para biriminin düzeltmesi, Bitcoin (BTC), Ethereum ve özellikle altcoin’ler yavaş yavaş düştüğü için geliyor. BTC teknik açıdan önemli seviyelerin altına düşmezken, DOT, önemli bir destek seviyesinin altına düşerse ciddi bir düzeltmeyle karşılaşabileceği bir noktaya ulaşıyor. Destek seviyesi, son haftalarda birçok kez sabit kaldı ve bu seviyedeki bir düşüşün boğalar için felaket olacağını düşündürüyor.

Polkadot Kritik Destek Seviyesine Yaklaşıyor

Önde gelen altcoin Polkadot, önemli bir makro destek seviyesine yaklaştıkça daha da güçlü bir düzeltmeyle karşı karşıya kalıyor. Bir kripto para birimi trader’ı 3 Ekim’de aşağıdaki tabloyu paylaştı ve DOT’un geçen ay en az beş kez günlük destek seviyesi olan 4 doların altına inmeye hazırlandığını belirtti.

dot analiz

DOT, bu seviyeyi kaybederse, 3.00 dolar aralığında bir düzeltme ile karşılaşabilir. Analist konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Neredeyse bir hafta sonra bir başka destek dokunuşu izleyen bir trend direncine daha sahibiz. Bu iyi görünmüyor. HTF, şu anda yaptığım tüm işlemler için çok önemli. Bunu yeterince vurgulamıyorum. 4H/1D’den daha azına ilgi yok!”

Bu endişe, DOT’un 4 dolarlık desteği kaybetmesinin 3 dolar aralığına doğru bir düşüşe yol açabileceğini ve yeterli satış tarafı baskısı varsa potansiyel olarak daha da düşebileceğini kaydeden başka analistler tarafından da tekrarlandı.

DeFi’de Ethereum’un Pazar Payının Bir Kısmını Almak

DOT’un, daha fazla düşmesine engel olabilecek potansiyel bazı temelleri var. Temel ilkeler arasında Polkadot’un merkezi olmayan finans piyasasında Ethereum’un hakimiyetinin bir kısmını ele geçirmesi yer alıyor.

Ethereum kullanıcıları, son haftalarda son derece yüksek işlem ücretleriyle karşı karşıya kaldılar, bu da Polkadot geliştiricilerinin nispeten ucuz ve verimli uygulamaları dağıtmasına ve böylece DOT’a değer katmasına olanak tanıyabilir.

Polkadot, yazının yazıldığı sırada 4.21 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner