Yükleniyor...

Ethereum Blok Zincirinde Son 2 Yılın En Yüksek Seviyesi Görüldü

Analizler, Ethereum'daki gas kullanımının iki yılın en yüksek seviyesine yükseldiğini, perakende ETH cüzdan sahiplerinin sayısının da arttığını gösteriyor.

eth rekor

Analizler, Ethereum’daki gas kullanımının iki yılın en yüksek seviyesine yükseldiğini, perakende ETH cüzdan sahiplerinin sayısının da arttığını gösteriyor.

Glassnode analitik veri sağlayıcısı, son tweet’inde Ethereum blok zincirinde gas kullanımının arttığını ve iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını duyurdu.Bununla birlikte, ETH perakende cüzdan sahiplerine ilişkin zincir içi temeller de gelişti. Glassnode bugün Ethereum’daki ortalama gas kullanımının iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.

Bu metrik, Ethereum ağında, DeFi’daki büyük bir işlem sıçramasından kaynaklanabilecek son etkinliği gösterdi. Bunlar çoğunlukla, kullanıcılar ETH’lerini Ethereum tabanlı merkezi olmayan platformlarda kilitlediklerinde ERC20 token’larını almak ve onlara yatırım yapmak veya ticaret yapmak veya sadece stake’lerini almak için kilitledikleri yield farming ile ilişkilidir.

Son zamanlarda en popüler DeFi platformlarından birisi de Uniswap. 16 Eylül’de, borsa, yeni piyasaya sürülen UNI token’ının büyük bir hediyesini duyurdu ve bu, ETH madenci ücretlerini tek bir saatte 1 milyon dolara çıkardı. Ayrıca, ETH gas ücreti 700 Gwei’ye yükseldi. Yani 5,66 dolar civarına.

Adreslerde de Artış Yaşandı

Zincir üzerindeki ETH cüzdan verileri aynı zamanda içerisinde ufak miktarda ETH olan ETH cüzdanları ve 0.01 ETH ve 0.1 ETH içeren perakende ETH cüzdan sahiplerinin miktarının önemli ölçüde arttığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi. İlk ikisinin metrik değeri 4 Ekim’den bu yana yaklaşık bin adres artış gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner