Yükleniyor...

Bu Seviyelerden Bitcoin (BTC) Almak Mantıklı mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı 8.

Bu Seviyelerden Bitcoin BTC Alınır Mı

Bitcoin (BTC) fiyatı 8.500 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Peki, bu fiyatlardan BTC almak mantıklı mı?

Bitcoin, son zirvesinin ardından yaklaşık %20 değer kaybetti. Lider kripto para birimi Şubat ayında düşüşe geçmeden önce 10.400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Piyasadaki genel kötümserlik ile fiyatlardaki düşüşler şiddetlendi. Önemli ölçüde düzeltme yapan Bitcoin için bunun bir alım fırsatı olabileceği üzerinde duruluyor.

Yükseliş Yeniden Başlayabilir

Kripto para analisti LightCrypto, Bitcoin (BTC) fiyatının %20 değer kaybetmesi ile gelinen 8.500 ve 8.600 dolar seviyesinin alım için iyi bir fırsat olduğu görüşünde. Analist, ayrıca short pozisyonlarının çok artmış olması nedeniyle Bitcoin’in yükseleceğini düşünüyor.

Bitcoin’in bir süredir 8.500 ile 8.900 dolar arasında gidip geliyor. Bitcoin açgözlülük ve korku endeksi 38. seviyeye düşerek “korkuyu” işaret ederken, kripto paranın düşmeye devam edeceğini öngörüyor.

Bununla birlikte, analistlere göre kısa süreli birikim, Bitcoin’i yükseltmek ve short pozisyonları tasfiye etmek için yeterli gözüküyor. Nispeten düşük fiyat hareketleri olsa bile Bitcoin her iki yönde de bir hareket için hazır.

Bitcoin’in her çeyrekte yüzde 20 ila 30 oranında bir düzelme yapma geleneği bulunuyor. En yüksek fiyatlardan düşerek bu olasılık zaten gerçekleşti ve fiyat hala 150 günlük hareketli ortalamanın üzerinde. BTC’nin önünde bir yarılanma duruyor ve yarılanma ile potansiyel olarak daha yüksek seviyeler görülebilir. Yarılanmayla ilgili tahminler BTC’nin 2020’de kolayca 10.000 doları aşması ve 12.000 doların üzerine çıkması yönünde.

Bu nedenle uzun vadede yükseliş trendi görüşünde olan trader’lar da BTC’yi hemen hemen her fiyat düşüşünü potansiyel bir alım fırsatı olarak değerlendiriyorlar.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner