Yükleniyor...

Bu Ülkede Son 5 Ayda En Çok Altcoin Trade’i Yapıldı

Güney Kore kripto para piyasası, son beş ayda altcoin trade hacminin daha yüksek olduğunu duyurdu.

o ulke altcoin trade 1

Güney Kore kripto para piyasası, son beş ayda altcoin trade hacminin daha yüksek olduğunu duyurdu. Koreli trader’lar, altcoin alım satımına daha fazla ilgi gösterdi.

Xangle ve Chainalysis tarafından Cuma günü yayınlanan piyasa raporuna göre, Güney Kore kripto para piyasası son beş ay içinde büyük bir altcoin trade hacmi kaydetti. Veriler, ülkedeki en büyük dört dijital para borsasından derlendi. Ülkedeki trader’lar çoğunlukla Kore projelerinden kripto para ticareti yapıyorlardı. Genel olarak, Haziran’dan Ekim’e kadar borsalarda işlem hacminin kümülatif değeri 93 milyar dolara ulaştı.

Altcoin Ticareti Hakim

Belirtilen dönemler arasında, en büyük dört kripto borsası kümülatif bir işlem hacmi kazandı: Coinone (15,7 milyar dolar), Bithumb (39 milyar dolar), Korbit (630 milyon dolar) ve Upbit (37 milyar dolar). Rapora göre, Bitcoin işlem hacmi, Güney Kore kripto para pazarındaki toplam kümülatif işlem hacminin yalnızca yaklaşık yüzde 15,3’ünü oluşturuyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları için Xangle, bu tür kriptoların borsalarda zayıf listelere sahip olduğunu belirtti.

Bithumb, Coinone, Upbit ve Korbit’teki trade; tüm listenin yaklaşık yüzde 11,5’ini temsil ediyor. Xangle, bu kayıtlardan, altcoin’lerin Güney Kore kripto para pazarında en çok işlem gören dijital para birimleri olduğunu, çünkü Bitcoin ve DeFi token’larının tüm hacmin yüzde 50’sinden daha azını içerdiğini belirtti.

Rapora göre, trade için dört borsada 260’tan fazla dijital para birimi var. Coinone borsası, trade için en yüksek coin sayısını (130), ardından Bithumb (116), Upbit (105) ve Korbit (23) sunuyor. Xangle’a göre, bu kripto paraların yaklaşık yüzde 33’ü Kore kripto para projelerinin yerel kripto para birimi. En çok işlem gören Kore kripto paraları arasında ise KLAY, TMTG, FLETA, EGG var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner