Yükleniyor...

Bugünün En Çok Yükselen Altcoin’leri

Kripto para piyasasının değer kaybetmesine rağmen, bugünün en güçlü duran altcoin'lerini sizler için derledik.

analiz

Kripto para piyasasının değer kaybetmesine rağmen, bugünün en güçlü duran altcoin’lerini sizler için derledik.

Bitcoin’in (BTC) giderek değer kaybetmesi, birçok altcoin’de ciddi düşüşlere yol açmıştı. Özellikle de BTC’nin yaklaşık olarak 21.500 dolar seviyesini test etmesi, birçok altcoin’ de desteğe kadar geri çekilmelere sebep oldu. Bunun yanı sıra ise BTC’ye rağmen güçlü duran altcoin’lerde oldu. Bugünün en çok yükseliş gösteren altcoin’lerini sizler için değerlendirdik.

1- Kava (KAVA)

Kava, yatırımcıların USDX stablecoin‘leri ödünç almalarına ve getiri kazanmaya başlamak için çeşitli kripto para birimlerini yatırmalarına olanak tanıyan zincirler arası bir DeFi‘ye yönelik borç verme platformudur. Kava, bugün gösterdiği yüzde 6.44 yükseliş ile günün en çok değerlenen altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 09 19.00.44

2- Klaytn (KLAY)

Klay, rahat erişilebilir bir geliştirme ortamı sunarak blockchain teknolojisinin özelliklerine sahip açık kaynaklı bir blockchain’e yönelik platformdur. 2019 yılında piyasaya çıkan Klatyn protokolü, Facebook’un Diem (Libra) projesine benzer. Ancak ondan daha gelişmiş olduğu ifade edilir. Klay, yüzde 6.37 artış göstererek bugünün en yükselen 2.altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 09 19.00.59

3- Filecoin (FIL)

FIL, dosyaların internet üzerinde güvenli şekilde saklanmasını sağlayan eşler arası bir ağdır. Kısaca, herkesin kendi bilgisayarı üzerinden FIL karşılığında yedek depolama alanı kiralamasını sağlayan merkeziyetsiz bir protokoldür. Öte yandan dileyen kişilere de ağ üzerinde depolama alanı satın alma imkanı sunulmaktadır. FIL, bugün yüzde 5.27 artış göstererek günün en çok yükselen 3.altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 03 09 19.01.10

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner