Anasayfa Kripto Para Haberleri Cameron Winklevoss, Instagram'ın Sahte Hesapları Nasıl Silebileceğini Açıkladı

Cameron Winklevoss, Instagram’ın Sahte Hesapları Nasıl Silebileceğini Açıkladı

ABONE OL:google-news

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, kendisini taklit eden sahte Instagram hesaplarından oldukça rahatsız. İnstagram ise Winklevoss’un hassas noktası olan bu sorunu çözme konusunda isteksiz görünüyor.

Bu nedenle Winkevoss, Instagram’a sahte hesapları nasıl tespit edeceği konusunda kapsamlı bir rehber sunmaya ve konuyu kendi halletmeye karar verdi.

Winklevoss, sahte hesapların kripto para dünyasındaki kişileri, kendisiymiş gibi aldatmasından oldukça rahatsız olmuşa benziyor. Bu nedenle sorunu kendisinin çözebileceğine inanıyor.

Bu Instagram’ın İşi

Kripto para dolandırıcıları, Cameron Winklevoss’un hesabını taklit ederek kendine güvenirlik katıyor. Bu yapılanların aynısı, kardeşi Tyles Winklevoss için de yapılıyor.

Bu nedenle kardeşler, Instagram’ın bu tür eşleşmeleri algılayıp silmesinin mümkün olabileceğini söylüyor.

Bunu bir adım ileriye götüren Winklevoss, meşru olup olmadığını belirlemek için (bir doğrulama işareti yoksa) bir hesabın davranışındaki tuhaf kalıpları tanımlamayı öneriyor.

Rutin bir şekilde başkasının kimliğe bürünme eğilimi gösteren profiller, ‘yüksek risk’ olarak işaretlenmelidir diyen Winklevoss, böylece sahte profillerin askıya alınmasının kolaylaştırılacağını belirtiyor.

Sosyal Medya Kaynayan Bir Kazan

Kripto para endüstrisinin önde gelen birçok üyesi, yatırımcıları cezbetmek için adlarını kullanan sosyal medya dolandırıcılarından bezmiş durumda. Bundan YouTube’a dava açan Ripple CEO’su Brad Galringhouse’u da müzdarip.

Facebook da, kripto parayla ilgili sahte reklamları silmeyi savsaklaması nedeniyle birçok kez mahkemeye çıktı.

Son zamanlarda Blockstream CEO’su Adam Back’in de konu ile ilgili yazdığı bir tweet viral oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Bizi Takip Edin

920BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,542TakipçilerTakip Et
587AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar