Yükleniyor...

Cameron Winklevoss, Instagram’ın Sahte Hesapları Nasıl Silebileceğini Açıkladı

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, kendisini taklit eden sahte Instagram hesaplarından oldukça rahatsız.

cameron winklevoss 1280x720

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, kendisini taklit eden sahte Instagram hesaplarından oldukça rahatsız. İnstagram ise Winklevoss’un hassas noktası olan bu sorunu çözme konusunda isteksiz görünüyor.

Bu nedenle Winkevoss, Instagram’a sahte hesapları nasıl tespit edeceği konusunda kapsamlı bir rehber sunmaya ve konuyu kendi halletmeye karar verdi.

Winklevoss, sahte hesapların kripto para dünyasındaki kişileri, kendisiymiş gibi aldatmasından oldukça rahatsız olmuşa benziyor. Bu nedenle sorunu kendisinin çözebileceğine inanıyor.

Bu Instagram’ın İşi

Kripto para dolandırıcıları, Cameron Winklevoss’un hesabını taklit ederek kendine güvenirlik katıyor. Bu yapılanların aynısı, kardeşi Tyles Winklevoss için de yapılıyor.

Bu nedenle kardeşler, Instagram’ın bu tür eşleşmeleri algılayıp silmesinin mümkün olabileceğini söylüyor.

Bunu bir adım ileriye götüren Winklevoss, meşru olup olmadığını belirlemek için (bir doğrulama işareti yoksa) bir hesabın davranışındaki tuhaf kalıpları tanımlamayı öneriyor.

Rutin bir şekilde başkasının kimliğe bürünme eğilimi gösteren profiller, ‘yüksek risk’ olarak işaretlenmelidir diyen Winklevoss, böylece sahte profillerin askıya alınmasının kolaylaştırılacağını belirtiyor.

Sosyal Medya Kaynayan Bir Kazan

Kripto para endüstrisinin önde gelen birçok üyesi, yatırımcıları cezbetmek için adlarını kullanan sosyal medya dolandırıcılarından bezmiş durumda. Bundan YouTube’a dava açan Ripple CEO’su Brad Galringhouse’u da müzdarip.

Facebook da, kripto parayla ilgili sahte reklamları silmeyi savsaklaması nedeniyle birçok kez mahkemeye çıktı.

Son zamanlarda Blockstream CEO’su Adam Back’in de konu ile ilgili yazdığı bir tweet viral oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner