Yükleniyor...

Cardano Vasil Ağı Yükseltmesi için Geri Sayım Başladı

Cardano blok zincirinin arkasındaki geliştirici Input Output, çok beklenen Vasil hard fork'u piyasaya sürülmeden önceki son aşamaya girdi.

cardano vasil

Cardano blok zincirinin arkasındaki geliştirici Input Output, çok beklenen Vasil hard fork’u piyasaya sürülmeden önceki son aşamaya girdi.

Şirketin Salı günü yaptığı duyuruya göre, blok zincirinin test ağını hard forklamak için bir güncelleme teklifi sunuldu ve böylece yaklaşmakta olan ana ağ yükseltmesi için geri sayım başladı. Input Output konuyla alakalı olarak, “Cardano Testnet’i hard forklamak için bir güncelleme teklifi sunduğumuzu ve #Vasil ana ağ yükseltmesi için geri sayımı başlattığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni Vasil düğümü (1.35. 0) tarafından oluşturulan testnet bloklarının %75’inden fazlası ile artık güvenli bir şekilde ilerlemek için iyi bir zincir yoğunluğuna sahibiz. Devam eden destek için tüm Cardano topluluğuna teşekkürler. Bunu siz olmadan yapamazdık” açıklamasını yaptı.

Geçen hafta, Input Output, geliştiriciler ekibi için “önemli bir kilometre taşı” olarak işaretlenen Cardano node 1.35.0’ı yayınladı. Geliştiriciler, stake havuzu operatörlerinin %75’ini dahil ettikten sonra, Vasil test ağı ile ilerlemek için yeterli düzeyde zincir yoğunluğu sağladılar.

Daha önce bildirildiği üzere, hard fork’un başlangıçta bu ay piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak teknik sorunlar nedeniyle lansmanı ertelendi.

Cardano geliştiricisi şimdi büyük yükseltme için Temmuz ayının sonunu hedefliyor. Input Output, hard fork’un “güvenli ve emniyetli” olacağından emin olmak istediğini defalarca vurguladı. Topluluğun ve kripto borsalarının ana ağ lansmanından önce hard fork’u test etmek için en az dört haftaya ihtiyacı olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner