Yükleniyor...

Celsius, 50 Milyon Dolarlık Kriptoyu İade Etmek İstiyor

İflasını açıklayan kripto lender Celsius, kullanıcıların kilitli 50 milyon dolar değerindeki kripto parasını iade etmek istiyor.

Celsius 50 Milyon Dolarlik Kriptoyu Iade Etmek Istiyor

İflasını açıklayan kripto lender Celsius, kullanıcıların kilitli 50 milyon dolar değerindeki kripto parasını iade etmek istiyor.

Şirket, bir ABD iflas hakiminden, getiri sağlamak yerine dijital varlıkları depolamak için tasarlanmış saklama hesaplarında platformda sıkışmış yaklaşık 50 milyon dolarlık kripto parayı iade etmek için izin istedi.

Celsius Tekrardan Mahkemeye Gidecek

Celsius’un saklama hesaplarındaki 50 milyon dolarlık kripto parayı iade etmek için hakimden izin istemesi üzerine şirket, bu talebinin görüleceği duruşmaya 6 Ekim’de katılacak.

Şirkete göre, varlıklarından faiz kazanmak amacıyla kripto para yatıranlar, kripto paraların mülkiyetini Celsius’a devrederken, varlıklarını yalnızca platformda depolayanlar ise teknik olarak kripto paralarının mülkiyetini elinde tuttu. 

Şu anda geri ödenmeye çalışılan kabaca 50 milyon dolarlık miktar, platformdaki gözaltı hesaplarında kalan 200 milyon doların sadece bir kısmı. Celsius’un avukatı, ABD İflas Yargıcı Martin Glenn’e Perşembe günkü duruşmada verdiği demeçte, birçok kullanıcının iflastan kısa bir süre önce varlıklarını faiz getiren hesaplardan saklama düzenlemelerine geçirdi.

Celsius’un avukatına göre bu durum, Celsius’un kripto paralar üzerinde sahiplik iddia etmesine olanak sunmakta. Gözaltı hesapları ayrıca, kripto kullanıcılarının Celsius’tan kurtaramadığı az bir bölüm. 

Mahkeme belgelerine göre, sözde kazanç hesaplarındaki varlıkların piyasa değeri 10 Temmuz itibariyle yaklaşık 4,2 milyar doları bulmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner