Yükleniyor...

Ethereum Merge’ü Yaklaştıkça ENS Domain Satışı Artıyor

Ethereum Merge'ü için sayılı günler kala piyasanın odağı tekrardan Ethereum ve türevleri oldu.

ENS Neden Yükseliyor

Ethereum Merge’ü için sayılı günler kala piyasanın odağı tekrardan Ethereum ve türevleri oldu. Kullanıcılar, Merge öncesi yeni bir alan ve olmayanı keşfedebilmenin yarışındayken, Ethereum Merge etkisinden dolayı Ethereum ürünlerine ilgi de artıyor.

Ethereum Name Service (ENS), kullanıcılarca uzun vadeli bir yatırım olarak görülen bir alan olması sebebiyle ağustos ayının, en yüksek 3. kârı elde ettiği ay olduğunu açıkladı.

ENS Domain Satışları Artıyor

Ethereum da birçok blockchain ağı gibi uzun ve karmaşık adreslere sahip. Bu alanda, 32 karakterden oluşan şifreyi kısaltarak daha kolay hale getiren Ethereum Name Service (ENS) hizmeti, kullanıcılar tarafından cazip bir yatırım olarak görülüyor.

Bu bağlamda kullanıcılar ünlü isim veya markaların ENS halini alarak ileride daha yüksek fiyatlara satmanın peşindeler. Ethereum’un Merge yükseltmesi öncesinde tekrardan ilgi odağı olan ENS ise Twitter üzerinden kullanıcı değişimi tablosunu paylaştı.

ENS Domains, paylaştığı verilerde ağustos ayında 2.744 Ethereum yani yaklaşık 4.3 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Ayrıca verilerde en az bir ENS adresi kullanan yeni 34 bin Ethereum hesabı oluşturulduğu açıklandı. Bunlara ek olarak şirket, OpenSea’deki satış hacminin yüzde 99’dan fazla olduğunu da söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner