Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Düşük Performans Gösterse de Umut Vaat Ediyor

Chainlink (LINK) gibi altcoin'lerin performansı, LINK'in yılbaşından bugüne kadar yatırımcılarına %530'luk getiri sağlamayı başardığı için oldukça güçlü oldu.

chainlink link fiyati

Chainlink (LINK) gibi altcoin’lerin performansı, LINK’in yılbaşından bugüne kadar yatırımcılarına %530’luk getiri sağlamayı başardığı için oldukça güçlü oldu.

Diğer büyük altcoin’lerden farklı olarak LINK, Bitcoin ile yüksek oranda ilişkilendirilmedi ve bu zayıf korelasyon, LINK’in Bitcoin rallisi sırasında diğer altcoin’ler kadar yükselmesini kısıtladı. Bununla birlikte, LINK sahiplerinin daha fazla token biriktirmesini sağlayan düşüşler yaşandı.

Satın Alma Eğilimi Var

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, kripto para biriminin sahipleri çantalarını daha fazla LINK ile dolduruyor. Cüzdanlardaki bu artan LINK sayısı, dijital varlığın düşen değeriyle çakıştı. 17 Aralık’tan bu yana, değeri yaklaşık %24 düştü ve şu anda 12.66 dolardan işlem görüyor. Piyasa kötü durumda olsa da, sahipleri kripto parada uzun vadeli bir potansiyel görüyorlardı ve bu yüzden artan bir satın alma eğilimi vardı.

Artan LINK alımına ek olarak, kripto paraları saklayan cüzdan sayısı şaşırtıcı bir şekilde %200 arttı. Yılın başında, Nyctale tarafından sağlanan verilere göre, LINK’i taşıyan cüzdan sayısı 100.000 civarındaydı ve şu anda Aralık ayında 300.000’in üzerine çıktı. Bu eğilim Micro [1-100 token] ve Little [100-1k token] sahipleri tarafından beslendi.

İlginç bir şekilde, Chainlink ağının servet konsantrasyonu büyük ölçüde arttı ve arzın %90’ı şu anda tüm cüzdanların yalnızca %0,08’i tarafından tutuluyordu. Bu değer, bu yılın başlarında %0,3 ile çok daha yüksekti. Bu, yatırımcıların ellerinde tutmaya devam ederken kripto paranın geleceğine ilişkin olumlu görüşlerinin bir göstergesiydi.

Ek olarak, LINK’i tutan büyük adresler, düşüş gösteren bir altcoin piyasasına rağmen hiçbir kapitülasyon belirtisi olmadan büyüdü. Bu gelişmelerle birlikte piyasa duyarlılığı ve kripto paranın düşüş kaydetmesine rağmen piyasadaki sahipleri Santiment’in verilerine göre bir saat içinde en az 10 milyon arttı.

Piyasa yükselmese de, yazının yazıldığı sırada LINK taraftarları ve daha küçük yatırımcılar kripto paranın geleceğine hala güveniyorlar. Bitcoin gösteriyi çalmış olsa da LINK, dinlenen bir BTC piyasasıyla geri dönüş yapabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner