Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: 24 Eylül 2020

Chainlink’in fiyat hareketi, yatırımcılar gemiyi terk etmeye başladığında alışılmadık satış baskısı girişmleriyle karşı karşıya kaldığı için, son zamanlarda oldukça acımasız oldu.

LINK fiyat analizi

Chainlink’in fiyat hareketi, yatırımcılar gemiyi terk etmeye başladığında alışılmadık satış baskısı girişmleriyle karşı karşıya kaldığı için, son zamanlarda oldukça acımasız oldu.

Sermayenin kripto para biriminden kitlesel göçü, fiyatının sadece birkaç hafta önce ulaşılan 20 dolarlık en yüksek seviyelerden 7.80 dolara düşmesine neden oldu. News BTC’Den Cole Petersen’e göre bu önemli bir düşüş ve daha önce yükseliş gösteren altcoin’in makro piyasa yapısının bozulmaya başladığını gösteriyor.

LINK’in geçmişte buna benzer parabolik ilerlemeler ve dezavantajlar gördüğünü not etmek önemli, ancak boğa trendine devam edebilmesi genellikle biraz zaman alır. Bir trader, kripto para biriminin şu anki fiyat seviyesinde aşırı satıldığına inanıyor ve Chainlink’in şu anda önümüzdeki günlerde ve haftalarda bazı önemli artışlarla takip edilebilecek kritik bir destek seviyesine ulaştığını gösteren bir grafik sunuyor.

LINK

Chainlink Daha Fazla Zayıflığa Tanık Oluyor

Chainlink, yazının yazıldığı sırada 8.33 dolardan işlem görüyordu. Bu, dün belirlenen 9 dolarlık günlük yüksek seviyelerden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor. Kripto, fiyatı 20 dolara yükseldiğinden beri amansız bir satış baskısıyla karşı karşıya. Bu zirvelere çıkan parabolik yükseliş olumluydu ve birçok analistin daha da iyiye gitmesini beklemesine yol açtı. Bununla birlikte, bu fiyat bölgesine girdikten sonra token üzerindeki satış baskısı muazzam hale geldi ve LINK o zamandan beri düşüşe geçti.

Kısa vadede dikkate alınması gereken bir eğilim, çeşitli vadeli işlem platformlarında Chainlink için artan açık ilgi. Bu, büyük bir hareketin yaklaşmakta olduğunu gösterebilir.

Güçlü Bir Dönüş Yaşanabilir

Bir analist, kripto para biriminin kısa vadeli görünümü hakkında konuşurken, Chainlink’in bir sıçrama tetikleyebilecek çok önemli bir destek seviyesine yaklaştığını açıkladı. Bu destek 8,00 dolar civarında var ve ters hedefi 15,20 dolar civarında görünüyor.

Görünüşe göre, Chainlink’in mevcut fiyat hareketi, kripto piyasasınınkinden biraz ayrı. Bu nedenle, bir sonraki trendin nerede olacağı Bitcoin ve diğer büyük altcoin’lere bağlı olmayabilir.

Chainlink 860x492 1

Sağlıklı Bir Düzeltme

Analist Tony Spilotro’ya göre 8 dolarlık destek tutulduğu sürece, böylesine yoğun bir parabolik yükselişin ardından yapılacak bir düzeltmenin sağlıklı kalması muhtemel. İstatistiklere göre %80 veya daha fazla düşüş söz konusu değil. En azından kısa vadeli bir geri dönüş daha yüksek fiyatlara geri dönüş gibi görünüyor ve Chainlink, günlük zaman dilimlerinde düşen bir kama tersine dönüş modeli oluşturuyor.

Yükseliş grafiği devam paterniyle aynı zamana denk gelen, Göreceli Güç Endeksi’nde de düşen bir takoz var. RSI ayrıca, Chainlink’in neredeyse Kara Perşembe günü olduğu kadar aşırı satıldığı bir noktada, ancak hiçbir yerde aynı piyasa koşullarına yakın değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner