Yükleniyor...

Bir Yıl İçinde 1 Dolardan 20 Dolara Yükselen Chainlink’in Sırrı Ne?

LINK, son yedi gündeki tam boğa koşulu performansı ile son birkaç ayın en dikkat çekici dijital varlıklarından biri oldu.

chainlink link

LINK, son yedi gündeki tam boğa koşulu performansı ile son birkaç ayın en dikkat çekici dijital varlıklarından biri oldu. Chainlink, akıllı sözleşmeleri blok zincirindeki gerçek dünya verileriyle beslemek için tasarlanmış merkezi olmayan bir ağdır.

Chainlink (LINK) Ağı Büyümeye Devam Ediyor

Chainlink’in nasıl çalıştığını ve kripto para dünyasındaki işlevsel faydasını mükemmel bir şekilde anlamak için akıllı sözleşmelerin işleyişini anlamak önemlidir. Akıllı sözleşme, tasarlanmış bir koşul karşılandığında bilgileri değerlendirme ve siparişleri otomatik olarak yürütme yeteneği ile blok zincirinde önceden belirlenmiş bir sözleşmedir.

Blok zincirinde sağlanan verilerin dışında bir anlaşma yapmak için, “oracle” denen şey tarafından mükemmel bir şekilde yapılan zincir dışı veri biçiminde bir zincir dışı veriye ihtiyaç vardır. Kısacası, Chainlink, oracle’ı kullanarak blok zinciri dışı bir kaynaktan blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeye veri sağlar. LINK, Chainlink ağının yerel para birimidir.

29 Kasım 2017’de, Chainlink 0,16 dolardan işlem gördüğü için pek ilgi çekici değildi. Piyasada iki yıl geçirdikten sonra bile, 14 Eylül 2019’da 1,61 dolar civarında işlem yaparak, küçük bir dalgalanma yaşadı. CoinMarketCap’in verilerine göre LINK, 12 Mart 2020’de 1,90 dolardan işlem görüyordu. (beş ay önce). 11 Mayıs 2020’de fiyat 3,95 dolara yükseldi. 3 Ağustos 2020’de Chainlink, 8,60 dolar civarında sabitlenmişti. Ancak, 16 Ağustos 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20 dolara ulaştı.

Chainlink (LINK) Yükselişinin Sebepleri

LINK, son 2 haftada, piyasa değerlemesine göre en üst sıradaki 50 kripto paradan daha iyi bir performan gösterdi ve % 60’ın üzerinde pozitif bir fiyat değişikliği kaydetti. LINK’in bu büyük adımı, Bitcoin ile mükemmel korelasyonuyla bağlantılıdır.

Yükselişin arkasındaki temel ölçütlerden bazıları, kısa sürede adres sayısındaki eşi görülmemiş artışı içerir. Chainlink, 1 Ocak 2020’de 970’ten 13 Temmuz 2020 itibarıyla 14.255’e aktif adreslerde %1500 artış kaydetti. Borsalarda depolanan LINK sayısı aynı dönemde %16 veya 14 milyon azalmış olsa da, sıfır bakiye ikiye katlandı.

Framework Ventures’ın Kurucu Ortağı Michael Anderson, fiyattaki artışı projenin DeFi alanındaki ölçeklendirilmiş kullanımına bağladı, ancak bunun başka bir pump ve dump durumu olabileceği gerçeği reddedilmedi. Son birkaç ayda fiyatı yükselten temel faktör olarak, LINK’in artan kullanımı ve Chainlink ekosisteminin çok makul bir büyümesi görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner