Yükleniyor...

CheapAir Uçuş Rezervasyonlarında Litecoin ve Dogecoin Kabul Ediyor

Geçtiğimiz Kasım ayında uçuş rezervasyonlarında Coinbase ortaklığı ile Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayan ve daha sonra otel ve tren rezervasyonlarında da Bitcoin kabul etmeye başlayan CheapAir.

cheapair 620x3201

Geçtiğimiz Kasım ayında uçuş rezervasyonlarında Coinbase ortaklığı ile Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayan ve daha sonra otel ve tren rezervasyonlarında da Bitcoin kabul etmeye başlayan CheapAir.com, şimdi de Litecoin ve Dogecoin ödemelerini uçuş rezervasyonlarında kabul ediyor.

Bitcoin ödemesi kabul etmeye başladıktan sonra CheapAir pozitif yönde reaksiyonlar almış ve Temmuz ayında 1.5 milyon dolarlık satışı Bitcoin ile yapmıştı. Litecoin ve Dogecoin ödemesi kabul etmeleri hakkında CheapAir CEO’su Jeff Klee’nin CoinDesk’e yaptığı açıklama ise şu şekilde oldu:

“Bitcoin ile yakaladığımız bir başarı var ve burada bu işe gönül vermiş müşterilerimiz mevcut. Bitcoin kabul etmeye başladığımızdan beri çok iyi geri dönüşler aldık ve Dogecoin ile Litecoin ödemesi almamız için de bazı talepler aldık. Ve sonunda, ‘Neden olmasın?’ dedik.”

CheapAir’in Litecoin ve Dogecoin ödeme entegrasyonu, altcoin ödeme prosesi GoCoin tarafından gerçekleştirilecek. Şirketin altcoin kabul etmesindeki strateji ise, Bitcoin’dekine benzer olacak. CheapAir altcoin ödemelerini önce sadece uçuş rezervasyonlarında, daha sonra da diğer servislerde kullanmak üzere geliştirecek.

Öne çıkarılan görsel, tech.co
 
Kaynak, Coindesk

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner