Yükleniyor...

Çin Hükümeti, Blockchain’e Yıllık 1.4 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Çin Guangzhou kentinde yerel bir kurum yılda iki Blockchain projesine sübvansiyon sağlamayı planlıyor.

china blockchain cryptocurrency 1440x1016

Çin Guangzhou kentinde yerel bir kurum yılda iki Blockchain projesine sübvansiyon sağlamayı planlıyor. Melek yatırımcılık da diyebileceğimiz bu fonla halka açık olan ve herhangi bir token’ı olmayan Blockchain projelerine yatırım yapılacak. Fon ile birleştirilmiş projelere 1.4 milyona kadar yatırım yapılabilecekken, ikinci tip projelere ise en fazla 3 milyon yuan (425 bin dolar) para yardımı alacak.

28 Ekim tarihli resmi bir belgeye göre, halka açık Blockchain, herhangi bir merkeze bağlı olmadığı için güvenilir bir ağdır. Bu sayede şeffaf ve güvenilir bir altyapı oluşturmak da mümkün olacak. Bununla birlikte, belge “halka açık” kavramının ne anlama geldiğini açıklamamaktadır. İdeal olarak, halka açık bir Blockchain herkesin kullanımına açıktır.

Çin Yatırımları Artıracak Gibi Görünüyor

Guangzhou hükümeti ayrıca, fon zinciri ile ilgili şirketlere yatırım yapmak için 1 milyar yuan (142 milyon $) tutarında fon kurmayı da planlıyor, ancak fonun detayları henüz belirlenmedi. Çin’de ilk defa bir şehir hükümeti Blockchain’i destekliyor değil. Geçen yıl, Nanjing, Hangzhou ve Shenzhen hükümetleri, sırasıyla 1 milyar dolar, 1,6 milyar dolar ve 80 milyon dolarlık Blockchain fonu başlattı. Daha geçen hafta, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Blockchain teknolojisini destekler nitelikte açıklama yaptı ve ülkenin blockchain geliştirilmesinde lider konumda olması gerektiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner