Yükleniyor...

Doğum Günün Kutlu Olsun, Bitcoin! White Paper’ın 11. Yılı

Şu sıralar herkes Cadılar Bayramı ile ilgilenirken, Bitcoin (BTC) meraklılarının mutlu olmaları için başka bir sebebi daha var.

2758930

Şu sıralar herkes Cadılar Bayramı ile ilgilenirken, Bitcoin (BTC) meraklılarının mutlu olmaları için başka bir sebebi daha var. Bu Cadılar Bayramı, dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in doğum günü olarak kabul edilebilir. Hepimizin bildiği gibi, BTC Ocak 2009’da kripto endüstrisine girdi, ancak 31 Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto “Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi” adlı ‘white paper’ı yayınlandı.

Tam olarak 11 yıl önce Satoshi Nakamoto, Bitcoin dediğimiz devrimci bir parasal sistem vizyonunu yayınladı. Önde gelen kripto para birimi ayrıca, küresel olarak iş yapış şeklini değiştirebilecek ‘blockchain’ teknolojisini de doğurdu. Tüm şifrelemenin temelini oluşturan Blockchain teknolojisi, tüm dünya için devrim niteliğindeki bir teknoloji olan Bitcoin’in White paper’ı nedeniyle gerçekleşti. Günümüzde birçok ülkenin hükümeti bu teknolojinin önemini kabul ediyor.

Bitcoin İçin Dönüm Noktası

Tesadüfen, BTC 11. doğum gününden önce 30 Ekim 2019’da önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Popüler bir kripto varlık analisti olan Yassine Elmandjra‘ya göre, BTC kümülatif ücret gelirinde 1 milyar ABD doları topladı. Bu, BTC ile toplanan toplam ücretin 1 milyar ABD Doları olduğu anlamına gelir. Bu sayı hakkında daha da kayda değer olan şey, hepsinin adem-i merkeziyetçi bir sistemle gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner