Yükleniyor...

Çin Polisi Tron’un Ofisini Bastı! Milyonlarca Dolar Değerinde TRX Taşındı!

Çin polisi Pekin'de bulunan Tron'un ofisini bastı.

Tron Ofisi

Çin polisi Pekin’de bulunan Tron’un ofisini bastı. Twitter’da baskını gösteren iki video paylaşıldı. Videoların birinde ofisin lobisinde konumlanan ve giriş-çıkışlara izin vermeyen polis memurları görülüyor.

Ofis içinde toplanan insanların Tron çalışanları mı yoksa hoşnutsuz yatırımcılar mı olduğu belli değil, ancak bazılarının “Tron bir aldatmaca” diye bağırdığı duyuluyor.

Yayınlanan bir başka video ise orta yaşlardaki bir kadın “dışarı çıkmamıza izin vermiyorlar” dediği görülüyor.

Belki bir tesadüf belki değil, ancak yaklaşık 23 milyon dolar değerindeki 675 milyon TRX kısa bir süre önce bilinmeyen bir cüzdanda Huobi’ye taşındı. Görünen o ki bazı büyük TRX oyuncuları oyundan çıkmaya hazırlanıyor.

Birkaç gün önce Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ın Çin’deki 30 milyon dolarlık bir ponzi planıyla bağlantılı olduğu iddia edildi. “Wave Field Super Community” adı verilen söz konusu ponzi planı 30 Haziran’da gizemli bir şekilde kepenk indiren bir yatırım fonuydu. Fona katılan yüzlerce insan parasını kaybetti. Ponzi planının kepenk indirmesi sonrası bir anne intihar etti.

Halen devam eden polis baskınının Justin Sun’un ponzi planına dahil olduğu suçlamalarıyla ilgili olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner