Yükleniyor...

Çinli Ödeme Devi Alipay, NFT Satmaya Başladı

Çin'in en büyük üçüncü taraf ödeme uygulaması olan Alipay, bir gün içinde iki sanat eserinin toplam 8.

alipay nft

Çin’in en büyük üçüncü taraf ödeme uygulaması olan Alipay, bir gün içinde iki sanat eserinin toplam 8.000 baskısı için alıcı bularak, non fungible token (NFT) sanat eseri satmaya başladı.

Alipay tarafından ortaya çıkarılan ilk NFT grubu, Çin’in Dunhuang kentindeki Bin Buda Mağaraları veya Mogao Mağarası’ndan uçan apsaralar ve kutsal geyik görüntülerinden oluşuyordu. Alıcılar, eserleri 10 Alipay puanı artı 9,90 CNY (1,53 ABD dolar) kullanarak satın alabildi. Diğer para birimleri kabul edilmedi.

螢幕截圖 2021 06 23 16.27.10

NFT sanatı, Ant Group’un kendi geliştirdiği blok zinciri platformu olan Ant Chain tarafından desteklenmektedir. 2015 yılında kurulan Ant Chain’in önemli ürünleri arasında Ant Financial’ın bir hizmeti olarak blok zinciri bulut hizmeti platformu ve dApp’ler oluşturan geliştiriciler için izinsiz/izinli hibrit bir zincir olan OpenChain yer alıyor.

Alipay, yarın bir Çin animasyon dizisi olan Scissor Seven’dan iki sanat eserinden oluşan 8.000 baskılık ikinci bir toplu NFT grubu daha yayınlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner