Yükleniyor...

Çinli Sosyal Ağ Devi WeChat, Düzenleyici Sorunlar Nedeniyle NFT’leri Kaldırıyor

Çin, son zamanlarda NFT''ler ve kripto para konusunda sıkı önlemler uygulayan yargı alanlarından biri olmaya devam ediyor.

wechat nft

Çin, son zamanlarda NFT”ler ve kripto para konusunda sıkı önlemler uygulayan yargı alanlarından biri olmaya devam ediyor. Çinli yetkililer, 2021’de kripto madenciliği konusunda da yüksek düzeyde kısıtlama getirdiler.

Büyük kısıtlamalar, süreçle ilişkili yüksek elektrik tüketimi nedeniyle Bitcoin madenciliğinde gerçekleşti. Ayrıca ülke, kripto para madenciliği ile birlikte artan çevre kirliliğinden endişe duyuyordu. Çin hükümetinden gelen bu yaptırımlar, ülke içindeki birkaç kripto madenciliği firmasının kapanmasına neden oldu.

Benzer şekilde sosyal medya siteleri de Çin hükümetinin baskısını hissediyor. Bunlardan en sonuncuları WeChat ve WhaleTalk. Örneğin WeChat dijital platformundan NFT içeren bazı hesapları kaldırdı. Bunun nedeni kuralların ihlal edilmesiydi. Yerel bir habere göre NFT pazarındaki hiper NFT projelerinin bir parçası olan bir dijital toplama platformu olan Xihu No.1, WeChat’in kaldırdığı platformlar arasında yer alıyor. Ayrıca Dongyiyandian, resmi uygulamasının yasaklandığını da açıkladı.

Daha fazla teknoloji devi, NFT satın almalarıyla ilişkili riskle mücadele etmek için önlemler alıyor. Bunun nedeni, çoğu NFT platformunda yasadışı işlemlerdeki ve bot ticaretindeki artıştır. Eylül 2021’de açıklandığı gibi, kriptoya yönelik genel yasakta, kripto işlemlerine yardımcı olan şirketler veya diğer yabancı kripto şirketleri için de cezalar var. Bu nedenle, bu şirketlerin politikalarındaki son değişiklikler, hükümetin olası baskılarını önlemek için kasıtlı olarak yapılan eylemlerdir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner