Yükleniyor...

Citi, Kurumsal Yatırımcılar İçin Bitcoin Saklama Hizmeti Başlatacak

Bankacılık devi Citi, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin saklama hizmeti sunmaya başlayacak.

citi kurumsal yatirimcilar icin bitcoin saklama hizmeti baslatacak 5

Bankacılık devi Citi, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin saklama hizmeti sunmaya başlayacak. 

Citi tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamaya göre bankacılık devi, METACO ortaklığında Bitcoin saklama hizmetleri sunacağını duyurdu. Citi, bu hizmeti için METACO’nun teknolojisi ve dijital çözümlerinden yararlanacak ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin varlıklarını güvenli bir şekilde saklamalarına olanak tanıyacak. 

Citi Menkul Kıymet Hizmetleri Küresel Başkanı Okan Pekin konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Yeni dijital varlıklarla birlikte geleneksel yatırım varlıklarının artan dijitalleşmesine tanık oluyoruz. Müşterilerimizin giderek daha fazla ilgilendiği dijital varlık sınıflarını desteklemek için yeni hizmetler geliştiriyoruz.”

METACO CEO’su ve Kurucusu Adrien Treccani ise Citi’nin dijital ve geleneksel varlıklar arasında köprü kurma vizyonlarına vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı: 

“Dijital ve geleneksel varlıklar arasında köprü kurma vizyonlarında onları desteklemek için en büyük menkul kıymet hizmetleri şirketlerinden biri olan Citi ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu girişim, dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesi için önemli bir gelişme.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner