Yükleniyor...

Citibank: Kripto Varlıklar, Ödeme Altyapısında Yeni Bir Düşünceyi Tetikledi

Bankacılık devi Citibank, kripto varlıklarla alakalı açıklamalarda bulundu.

citibank kripto

Bankacılık devi Citibank, kripto varlıklarla alakalı açıklamalarda bulundu. Citi, kripto para birimlerinin ortaya çıkmasının ve büyümesinin ödeme altyapısı için yeni düşünceleri tetiklediğini belirtti.

Citibank, kripto ödemelerini düşünen kuruluşlar için bir plan sunan yakın tarihli bir raporunda, dijital para birimlerinin genellikle tüm ödeme ekosistemini yeniden tanımladığını açıkladı. Raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto para birimleri, belirsiz bir internet yeniliği olmaktan iki trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Kripto para biriminin bildiğimiz şekliyle ödeme sistemini bozup bozmadığına bakılmaksızın, bir değer deposu olarak artan benimsenmesine ek olarak ödeme altyapısı, işleme ve muhasebe konularında yeni düşünceleri ateşledi.”

Citibank, kripto varlıklarla ödemeleri tercih eden kuruluşlara 2 seçenek sunulduğunu belirtti: Hem yatırım hem de ödeme aracı olarak kabul etmek. Raporda ayrıca kripto varlık sektörünün büyümesiyle beraber faizin şirketlere ve diğer büyük kurumlara kaydığını ve hazinelerin dikkate alması gereken çok şey olduğu ifadeleri yer aldı.

Citi’ye göre kuruluşlar kripto varlıklarla ödemeleri bünyelerine entegre edebilmek için üçüncü taraf aracı modellerini de kullanabilir. Raporda bu tip aracıların kullanımının basit olduğu ifade edildi.

Kripto Varlıkları Entegre Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Citibank, kuruluşların kripto varlıkları entegre ederken bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini belirtti:

  • Kuruluşun muhasebe ekibinin kripto varlıkları işlemek için doğru araçlara sahip olmasını sağlamak,
  • Hangi kripto para birimlerinin bir ödeme şekli olarak kabul edileceğinin seçimi

Citi ayrıca kuruluşların ödeme olarak alınan kripto varlıkları ellerinde tutup tutmayacaklarına karar vermeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner