Yükleniyor...

Campaign Türkiye 115. Sayısının Dijital Kapağını Yanan Ormanlara Destek Olmak İçin NFT Olarak Satışa Çıkarıyor

Campaign Türkiye, derginin 115.

nft tema vakfi

Campaign Türkiye, derginin 115. sayısının kapağını NFT olarak satışa çıkarıyor. Satıştan elde edilecek gelir yanan ormanlara destek olmak için kullanılacak.

Geçtiğimiz aylarda Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayarak haftalarca devam eden orman yangınları büyük kayıplara neden oldu. Bu kapsamda bağış yapmak isteyen Campaign Türkiye, bir sayısının kapağını NFT olarak satışa çıkarıyor.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yangınların kontrol altına alınmasının üzerinden haftalar geçmiş olsa da bu yangıların unutulmamasını istiyoruz. Bu doğrultuda Campaign Türkiye olarak bir ilki gerçekleştirdik; dergimizin 115. sayısının kapağını NFT ile açık artırmayla satışa çıkarıyoruz. Elde ettiğimiz tüm geliri yanan ormanlarımızın yenilenmesine katkı sunmak amacıyla TEMA Vakfı’na fidan olarak bağışlayacağız. Yaz bitti, yazlıklardan dönüldü ancak asıl mücadele şimdi başlıyor. Bunun farkındalığını yaratabilmeyi amaçlıyor, yangınların unutulmamasını sağlayacağımızı umuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner