Yükleniyor...

Citizens Trust Bank’tan, USDC Rezervi için 65 Milyon Dolar

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından düzenlenen Citizens Trust Bank, USDC rezervlerinde 65 milyon dolar tutacak.

USDC tutacak

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından düzenlenen Citizens Trust Bank, USDC rezervlerinde 65 milyon dolar tutacak.

Atlanta merkezli Citizens Trust Bank, 1947 yılında Federal Rezerv Sistemi‘ne katıldı. Azınlıklara ait bir mevduat kuruluşu olarak sınıflandırılan banka, FDIC düzenlemelerinden geçmesiyle ön plana çıkıyor. Ayrıca banka, dijital varlıklara sıcak yaklaşım sergilemesiyle biliniyor.

USDC ihrççısı Circle, Atlanta merkezli Citizens Trust Bank‘ın iki şirket arasındaki daha geniş bir işbirliğinin parçası olarak USDC rezervlerinde 65 milyon dolar tutacağını duyurdu.

Citizens Trust Bank’tan USDC Hamlesi

USDC ihraççısı Circle ve geleneksel finans aktörlerinden Citizens Trust Bank, ikili ilişkilerini sıkılaştırmaya gidiyor. Citizens Trust Bank, 65 milyon dolarını USDC rezervinde tutacak.

Bankanın bu USDC rezervleri, küçük işletmelerin sermayeye erişimini sağlayacak ve diğer finansal kapsayıcılık girişimleri için kullanılacak. Citizens Trust Bank Başkanı ve CEO’su Cynthia N. Day, USDC’ye sahip olmanın bankanın bilançosunu da iyileştireceğini söyledi.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından düzenlenen Citizens Trust Bank, rezervlerinin bir kısmını USDC tarafında tutmak amacıyla Circle Internet Financial ile ortaklık kurdu. Şirketler bu hamleyle birlikte, Atlanta bölgesinde finansal katılımı ve dijital okuryazarlığı teşvik etmeyi planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner