Coinbase, 4 eyalette staking hizmetini durdurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Coinbase, 4 eyalette staking hizmetini durdurdu

Coinbase, düzenleyici emri ile dört eyalette staking hizmetlerini durdurdu.

Coinbase dava

Coinbase, düzenleyici emri ile dört eyalette staking hizmetlerini durdurdu.

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, stkaing hizmetini 4 eyalette askıya aldı. Şirket bu uygulamasında düzeneyici emrini esas aldı.

Coinbase, 4 eyalette staking hizmetlerini askıya aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyicilerin emirlerini takiben dört eyalette staking hizmetlerini duraklattığını duyurdu. Kaliforniya, New Jersey, Güney Carolina ve Wisconsin’deki düzenleyici kurumların eylemleri nedeniyle ek varlıkların stake edilmesi geçici olarak kısıtlanacak.

Coinbase, 14 Temmuz tarihli bir blog gönderisinde, bahsedilen dört eyaletteki kullanıcıların belirli staking hizmetlerini bir sonraki duyuruya kadar kullanamayacağını belirtti. Coinbase’a ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun kayıt dışı menkul kıymetler sunması nedeniyle dava açmasının ardından, 10 eyaletin kendi düzenleyici kurumları belirli hizmetlerin askıya alınmasına yol açtı.

coinbase islemleri

Coinbase, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Stake hizmetlerimizin menkul kıymetler olduğu iddialarına kesinlikle katılmıyoruz. Ancak, kendimizi savunma fırsatı bulamadan önce gelse bile, gerektiğinde devlet ön emirlerine tam olarak uyacağız.”

Coinbase’e göre, yalnızca California, New Jersey, Güney Carolina ve Wisconsin’deki düzenleyicilerin eylemleri, ek varlıkların staking hizmetlerini duraklatmayı gerektiriyor. Alabama, Illinois, Kentucky, Maryland, Vermont ve Washington’daki kullanıcılar ise kripto parayı stake etmeye devam edebilecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x